czwartek, 30 marzec 2023
poniedziałek, 12 grudzień 2022 14:14

Wprowadzanie ścieków z powrotem do systemu zaopatrzenia w wodę

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Dla większości producentów oczyszczanie na miejscu jest najbardziej opłacalnym sposobem oczyszczania i ponownego wykorzystania ścieków – pod warunkiem, że dysponują oni odpowiednim wyposażeniem. Podstawowym zadaniem instalacji do powtórnego wykorzystania wody jest usunięcie zanieczyszczeń ze ścieków do takiego stopnia, aby produkt końcowy, o ile spełnia wymagania przepisów branżowych, mógł być ponownie wykorzystany do różnych celów: od czyszczenia i odkażania, po nawadnianie i mycie palet – a może nawet i do produkcji towarów. Ogólnie rzecz biorąc, takie instalacje mogą pomóc producentom zmniejszyć zużycie energii i wody, chronić jej jakość zabezpieczając przyszłość ich samych.

KORZYŚCI SYSTEMÓW PONOWNEGO WYKORZYSTANIA WODY

grundfos1

MNIEJSZY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

Oprócz zmniejszenia ogólnego zużycia wody, odpowiednie urządzenia do uzdatniania wody doprowadzą również do mniejszego zrzutu ścieków.

grundfos1

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Ponieważ ludzie stają się coraz bardziej świadomi i przychylni firmom, które stosują ekologiczne zasady w swoich działaniach, ponowne wykorzystanie      wody może pomóc w   poprawieniu wizerunku marki i postrzegania przez społeczeństwo.

grundfos3

MNIEJSZE UZALEŻNIENIE OD OGRANICZONYCH ZASOBÓW

Producenci mogą zaoszczędzić do 80% swojej zanieczyszczonej wody, co znacznie zmniejsza ich zależność od niej.

grundfos4

ZGODNOŚĆ Z PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI OCHRONY ŚRODOWISKA

Przestrzeganie przepisów dotyczących odprowadzania ścieków jest kosztowne i skomplikowane, a nieprawidłowa dezynfekcja prowadzi do   zanieczyszczenia wody, nie wspominając o karach finansowych, które można ponieść. Ponownie wykorzystując wodę, producenci mogą sprawić, że ich   łańcuchy dostaw będą płynniejsze i bardziej wydajne – przy jednoczesnym obniżeniu kosztów w perspektywie długoterminowej

Korzyści z dodawania wcześniej wykorzystanej wody do procesów przemysłowych są oczywiste. Jednak celem zapewnienia długoterminowego sukcesu, należy przezwyciężyć kilka wyzwań. Ponieważ zapotrzebowanie na wodę nie wykazuje oznak spowolnienia, musimy zmienić sposób, w jaki świat postrzega ścieki, tak aby były one uznawane za realną alternatywę – poprzez wyposażenie producentów we właściwe narzędzia, informacje i wsparcie.

xatmomat logo new.jpg.pagespeed.ic.MoJEicI 28
 

Grundfos Pompy Sp. z o.o.

Ul. Klonowa 23

62-081 Przezmierowo

 

call to action grundfos

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.