piątek, 01 grudzień 2023
środa, 04 październik 2023 09:21

Łatwe plastrowanie mięsa dzięki systemowi ADVANTEC firmy JBT

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Możliwość uzyskania cienkiego plastrowania mięsa i wędlin bez utraty wydajności jest kluczowym wymogiem dla wielu przetwórców obsługujących rynek produktów gotowych do spożycia, ale do niedawna nie zawsze było to proste do osiągnięcia. Jednakże niedawne wprowadzenie technologii stabilizacji powierzchni jako części serii tuneli do mrożenia uderzeniowego ADVANTEC™ firmy JBT znacznie przyczyniło się do tego, że krojenie w cienkie plastry stało się stosunkowo nieskomplikowanym i szybkim procesem. 

JBT wprowadziło również aplikację Super-Chilling dla serii ADVANTEC. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia szybkie schłodzenie ciepłych produktów bez uszczerbku dla ich jakości.
Według Stefana Paulssona, dyrektora JBT ds. globalnej linii produktów do pieczenia i tuneli liniowych, obie aplikacje zostały wprowadzone w celu zaspokojenia potrzeb przetwórców poszukujących praktycznych, skutecznych rozwiązań dla produktów gotowych do spożycia.

"Stabilizacja powierzchni może być stosowana w przypadku produktów takich jak mięso delikatesowe, które ma być krojone na bardzo cienkie plastry" - wyjaśnia Paulsson. "Może to być dość trudne, ale jeśli zamrozimy powierzchnię wokół niego, możemy otrzymać bardzo cienkie plastry bez utraty wydajności, a także znacznie ładniejszą ich powierzchnię".
Stefan Paulsson uważa także, że proces super chłodzenia może być stosowany przez przetwórców, którzy chcą szybko schłodzić ciepłe produkty bez ich zamrażania. "Super chłodzenie zamraża powierzchnię produktu, zanim temperatura zostanie w całości wyrównana, w wyniku czego schłodzony produkt szybko zmienia się z ciepłego w zimny" - mówi. 

Szybkie mrożenie S advantec helbild small CMYK

Historię serii tuneli uderzeniowych ADVANTEC można prześledzić wstecz na bazie tuneli uderzeniowych do produktów płaskich Frigoscandia (FPF): systemu, który został stworzony w latach 90-tych, aby zaoferować bardziej opłacalne rozwiązanie niż kriogeniczne zamrażanie hamburgerów.

Wprowadzony na rynek w 2000 roku tunel do mrożenia uderzeniowego Frigoscandia ADVANTEC został zaprojektowany z myślą o szerszym rynku i większej gamie zastosowań i produktów.

"Tunele uderzeniowe są doskonałym rozwiązaniem do szybkiego zamrażania cienkich produktów", mówi Paulsson. "ADVANTEC wykorzystuje dysze uderzeniowe z wieloma otworami. Dzięki temu strumień powietrza uderza w produkty z dużą prędkością, co powoduje, że są one bardzo szybko schładzane i zamrażane. Różni się to diametralnie od technologii wielu firm konkurencyjnych, które zamiast tego używają noży powietrznych, gdzie produkt jest zamrażany tylko wtedy, gdy znajduje się pod nożem powietrznym. Dzięki systemowi ADVANTEC produkty są stale wystawione na działanie zimnego powietrza".

Paulsson dodaje, że tunele ADVANTEC są nie tylko szybsze i bardziej efektywne niż tunele z nożami powietrznymi, ale także bardziej higieniczne i łatwiejsze do czyszczenia niż ma to miejsce w przypadku tuneli wykorzystujących noże powietrzne.

Elastyczne rozwiązania IMG 0650

Obecnie sprzedawany na całym świecie, ADVANTEC jest dostępny w dwóch różnych szerokościach taśmy - 1250 mm i 1800 mm - oraz od jednego do czterech modułów, co oznacza, że klienci mogą mieć ADVANTEC o długości i szerokości wymaganej do ich indywidualnych potrzeb.
JBT oferuje również ADVANTEC Compact Chiller, mniejszą jednostkę, która jest szczególnie odpowiednia do stabilizacji powierzchni, gdzie firmy chcą zamrozić powierzchnie produktu, aby uzyskać cienkie plastry.

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu:

Bartłomiej Pham +48 885 025 100
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

jbt news

 

 

John Bean Technologies Sp. z o.o.
Ul. Stryjeńskich 19 lok. 21/21A, 02-791 Warszawa
Tel. +48 22 894 90 25
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.