niedziela, 21 kwiecień 2024
poniedziałek, 26 luty 2024 09:46

Wiodący na rynku tunel spiralny do mrożenia został jeszcze ulepszony: poznaj najnowszą wersję tunelu GC70

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Najnowsze urządzenie z rodziny tuneli spiralnych JBT, Frigoscandia GYRoCOMPACT® 70 Spiral Freezer (GC70), jest teraz dostępne z funkcją sekwencyjnego rozmrażania. Jest to dodatkowa zaleta, która oznacza, że klienci mogą czerpać zyski ze zwiększonej wydajności GC70 przez okres do dwóch tygodni ciągłej pracy.

Dzięki włączeniu tej opcji do modelu GC70, klienci mogą odnosić korzyści nie tylko z wydłużonego czasu pracy, ale także z 20% wzrostu wydajności bez uszczerbku dla zajmowanej powierzchni w porównaniu do pierwowzoru. Nowa funkcja oznacza, że GC70 może pracować dłużej bez przerwy i bez konieczności zatrzymywania produkcji w celu rozmrażania w regularnych odstępach czasu.


Ciągła produkcja z funkcją sekwencyjnego rozmrażania

Nowa wersja tuneli spiralnych JBT Frigoscandia GYRoCOMPACT – lidera w technologii mrożenia na całym świecie - GC70 jest wyposażony nie tylko w taśmę o szerokości 700 mm, ale także szereg innych, kluczowych funkcji, które zostały zoptymalizowane, aby działać lepiej, inteligentniej i wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodanie opcji rozmrażania sekwencyjnego umożliwia tunelowi GC70 ciągłą pracę przez okres do dwóch tygodni bez konieczności częstego rozmrażania, zapewniając nieprzerwaną produkcję. „Jest to specjalnie dostosowana opcja zaprojektowana, aby spełnić wymagania tunelu GC70” - mówi Torbjörn Persson, dyrektor ds. globalnego wsparcia sprzedaży i zarządzania linią produktów tuneli spiralnych Frigoscandia w JBT.

20170201 GCM10 5plus1 adjusted


Zwiększenie wydajności i czasu realizacji 

Wydajność to kolejna kluczowa cecha tunelu GC70. Aby przezwyciężyć ograniczenia przestrzenne w wielu obiektach, JBT zwiększyło ogólną wydajność GC70 poprzez jego rozbudowę, maksymalizując wielkość tunelu spiralnego, który może zajmować tę samą powierzchnię. Ogromnym osiągnięciem jest wzrost wydajności nawet o 20%. „Wydajność jest dużą zaletą tunelu GC70: na stosunkowo niewielkiej przestrzeni udało nam się osiągnąć większą wydajność tunelu, bez konieczności zmniejszenia przestrzeni serwisowej, co jest bardzo korzystne dla klientów” - mówi Persson.

JBT165

Ulepszona funkcja osuszania tunelu w trakcie procesu rozmrażania, również odgrywa kluczową rolę w unowocześnionym tunelu GC70. Usprawnienia, które koncentrują się na szybszym i bardziej wydajnym suszeniu taśmy, pozwalają zaoszczędzić nawet godzinę w porównaniu z poprzednią wersją. To, jak mówi Torbjörn Persson, przekłada się na dużą oszczędność czasu realizacji zamówień przez klientów. „W starszych modelach trzeba było suszyć przez dłuższy czas: ta nowa wersja jest znacznie szybsza, co oznacza skrócenie opóźnień w ponownym uruchomieniu produkcji” - wyjaśnia.

Co więcej, wszystkie aspekty w zakresie bezpieczeństwa żywności i higieny konstrukcji tunelu zostały dogłębnie przeanalizowane przez specjalistów JBT, rezultatem czego było otwarcie wszystkich profili urządzenia, aby uprościć i ułatwić jego mycie.

Ostatnim szczegółem jest dodanie platformy OmniBlu firmy JBT. Jest to system optymalizacji wydajności, który gromadzi i analizuje dane online, które umożliwiają np. wgląd i kontrolę nad przepływem powietrza, co w efekcie zwiększa wydajność i efektywność tunelu do mrożenia. 

jbt news 

John Bean Technologies Sp. z o.o.
ul. Stryjeńskich 19 lok. 21/21A,
02-791 Warszawa
tel. +48 22 894 90 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.