piątek, 07 październik 2022
piątek, 09 wrzesień 2022 14:22

Nagrody XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich wręczone!

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Ranking Spółdzielni Mleczarskich organizowany jest od 2007 roku.

W tym roku zestawienie najlepszych mleczarni z całej Polski zostało przygotowane już po raz piętnasty. W Rankingu Spółdzielni Mleczarskich mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka.

Jak co roku laureatów Rankingu wybrała Kapituła pod przewodnictwem  wiceminister rolnictwa Pani Anny Gembickiej. W skład kapituły wchodzili Sekretarz stanu MRiRW Pan Lech Kołakowski, Pan Andrzej Pleszuk (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Pan Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Pani Dorota Śmigielska (analityk rynku mleka), Pani Agata Jakóbczyk - Zielińska Credit Agricole, Pani Karina Zawadzka, Pani Agnieszka Maliszewska (pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA). Z ponad 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw Kapituła wyłoniła najlepszych z najlepszych.

Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane i cenione na całym świecie i stale zdobywają nowe rynki. Jako że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta.

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest wyróżnieniem bardzo prestiżowym, o które warto zawalczyć. Kapituła w tym roku przyznała nagrody w dla małych, średnich i dużych spółdzielni.

Nagrodę w kategorii Małe spółdzielnie mleczarskie otrzymała Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, nagrodę w kategorii Duże spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazała się Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK. W tym roku po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Po raz pierwszy Postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii Działalność Badawczo-Rozwojowa. Pierwszym nagrodzonym w tej kategorii jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.