piątek, 07 październik 2022
poniedziałek, 22 sierpień 2022 12:32

Posiedzenie Kapituły XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

Przeczytasz w: 1 - 2 min

W dniu 18 sierpnia br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się posiedzenie Kapituły jubileuszowego XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.

 

Wydarzenie sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka. Jej obradom zechciała po raz kolejny przewodniczyć Wiceminister Pani Anna Gembicka. W spotkaniu wziął udział także Wiceminister Pan Lech Antoni Kołakowski.

Jest już tradycją tego konkursu, że oceny firm biorących w nim udział, dokonuje zespół niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka. Kapituła oceniała przedsiębiorstwa mleczarskie w kilku kategoriach. Najważniejsze z nich to Duże, Średnie i Małe Spółdzielnie, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu,  Przedsiębiorstwo Zielonych Rozwiązań, a po raz pierwszy typowano laureatów w kategorii Działalność Badawczo – Rozwojowa. Po raz drugi natomiast przyznano tytuł Kobieta Biznesu.

Dobór kategorii pozwolił na ocenę branży z wielu stron oraz identyfikację specyfiki poszczególnych przedsiębiorstw. Podział na przedsiębiorstwa małe, średnie i duże, pozwolił na wyróżnienie firm działających bardziej lokalnie, ale nie mniej efektywnie niż duzi gracze na rynku mleka.

Wszyscy członkowie Kapituły zgodnie zauważyli, że w polskiej branży mleczarskiej jest potężny potencjał rozwojowy, dążenie do ekspansji na światowe rynki, stosowanie rozwiązań wpisujących się w wymogi Zielonego Ładu.

rankingspoldzielnimleczarskich

Ogłoszenie decyzji Kapituły oraz wręczenie nagród nastąpi 8 września 2022 roku podczas uroczystej Gali towarzyszącej 19 Międzynarodowemu Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, największej konferencji sektora mlecznego w Europie Środkowo-Wschodniej, gromadzącej spółdzielców, prezesów, praktyków oraz wybitnych ekspertów z całego świata.
Udział w tegorocznej edycji potwierdzili już Europejski Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, a także reprezentanci takich instytucji jak: Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych USDA, Europejskie Stowarzyszenie Mleczarstwa EDA, Europejskie Stowarzyszenie Handlu Produktami Mleczarskimi Eucolait, europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze COPA-COGECA, czy też TEAM EUROPE.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu już 7-8 września w Białymstoku. Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego zostały już ostanie wolne miejsca!

TO JUŻ OSTATNI MOMENT NA REJESTRACJĘ !!!

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie:

www.forum-mleczarskie.org

Bądź na bieżąco i sprawdź social media FSM:

Facebook: https://www.facebook.com/forumspoldzielczoscimleczarskiej/

Twitter: https://twitter.com/FSM__2022

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/international-dairy-cooperatives-forum-408397211/

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.