niedziela, 28 luty 2021
wtorek, 13 październik 2020 12:42

MEAT-TECH i TUTTOFOOD razem w Mediolanie od 17 do 20 maja 2021 roku

Łańcuch dostaw, bezpieczeństwo żywności i zrównoważony rozwój to gorące tematy trzeciej edycji MEAT-TECH , targów Ipack Ima poświęconych rozwiązaniom w zakresie przetwarzania i pakowania dla przemysłu mięsnego, produktów pochodnych i dań gotowych, które odbędą się na Fiera Milano od 17 do 20 maja 2021 r .
 
Wśród nowości współczesność z TUTTO FOOD, międzynarodowymi targami B2B dedykowanymi branży spożywczej, które stworzą wyjątkowy kontekst w europejskiej panoramie, integrując targową ofertę łańcuchów dostaw Mięsa, Owoców Morza i Nabiału, historycznych sektorów TUTTOFOOD z najlepszymi technologiami i rozwiązaniami procesowymi oraz opakowaniowymi firmy MEAT-TECH.

Mediolan w 2021 roku stanie się zatem sceną nowego sposobu nawiązywania kontaktów, rozszerzania możliwości biznesowych i tworzenia coraz to nowych połączeń biznesowych w najbardziej zaawansowanym logistycznie i technologicznie centrum wystawienniczym we Włoszech i jednym z najważniejszych w Europie.

Zgodnie z potrzebami branży, MEAT-TECH umacnia swoją strategię opartą na wsłuchiwaniu się w potrzeby rynku. Spotkanie wystawców to ważny moment dyskusji na temat tendencji rynkowych, oczekiwań wystawców i klientów, interesujących perspektyw, które zapowiadają nowe wybory związane ze zmianą daty MEAT-TECH. Dzięki tej formie bezpośredniego zaangażowania określone zostały wytyczne co do treści wydarzenia w 2021 roku, tak aby była ona coraz bardziej zgodna z oczekiwaniami biznesowymi w zakresie reprezentowanych łańcuchów dostaw, rozwiązań technologicznych i rynków referencyjnych.

Nicola Levoni, prezes ASSICA (Przemysłowe Stowarzyszenie Mięsa i Wędlin), reprezentujący sektor o wartości ponad 8 miliardów euro, historyczny partner MEAT-TECH, przyznał, że: "Zainteresowanie naszej branży projektem łańcucha dostaw wraz z technologią i gotowym produktem na wystawie jest z pewnością duże". Prezes Levoni dodał również: "Efektywna współpraca naszego Stowarzyszenia z MEAT-TECH doprowadzi nas do dobrego zorganizowania wydarzeń i spotkań w dniach targowych”.

MEAT-TECH to wydarzenie, z którym identyfikuje się cała branża: oprócz ASSICA, partnerami strategicznymi są ANIMA-ASSOFOODTEC i UCIMA.

Rok 2019 był rokiem refleksji dla włoskiego sektora wieprzowiny, a w szczególności wędlin (produkcja - 0,7%, konsumpcja - 0,6%). Sektor borykał się ze słabym popytem i rosnącymi cenami surowców. „Patrzymy jednak z optymizmem - skomentował Levoni - na możliwość nadania impulsu organicznemu wznowieniu całego sektora, będącego flagowym produktem żywności Made in Italy na świecie, nie zapominając o żadnym ogniwie w łańcuchu dostaw i wdrażaniu szeroko zakrojonych działań także na froncie eksportowym. Technologie przetwarzania i pakowania mają fundamentalne znaczenie dla naszego sektora”.

Według danych ANIMA Assofoodtec, włoskie technologie i sprzęt dla produktów spożywczych skonsolidowały wartość produkcji na poziomie 5,2 mld euro w 2019 r. (+ 0,2% w porównaniu do 2018 r.), a eksport osiągnął 3,4 miliarda euro.

Jak wskazała UCIMA, przemysł maszyn pakujących postrzega żywność jako ważny sektor docelowy, z 55,9% obrotu, które w 2019 r. przekroczyło łącznie 8 miliardów euro przy interesującym wzroście eksportu (2,3%) - źródło: MECS.

Współczesność MEAT-TECH i TUTTOFOOD nabiera jeszcze ważniejszego znaczenia strategicznego, ponieważ jednoczy dwa obszary, które okazały się zdolne do dostosowania się do wymagań kanału detalicznego, który przechodzi głębokie zmiany i który musi sprostać wymaganiom zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa żywności. To właśnie tego konsument coraz bardziej poszukuje.

banner Mt

 

http://www.meat-tech.it/

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.