środa, 19 czerwiec 2024
poniedziałek, 09 sierpień 2021 14:04

Magazyny wysokiego składowania dla zakładu mięsnego

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Polska należy do największych producentów mięsa w Unii Europejskiej. W 2020 r. byliśmy natomiast  7. eksporterem branży na świecie, z udziałem na poziomie 4,5%.

Przed zakładami produkcyjnymi tego sektora gospodarki dalsze perspektywy rozwoju.

Firmy prześcigają się na rynku wprowadzając nowe gamy produktów do asortymentu. Korzystając z fachowego doradztwa, opracowują coraz to nowsze technologie, dzięki którym są stanie zaoferować swoim klientom wysoką jakość towaru za stosunkowo niską cenę.

Inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę staje się ważnym trendem wielu zakładów wytwórczych branży mięsnej. Daje to wymierne efekty w postaci niższych kosztów eksploatacyjnych przedsiębiorstwa oraz automatyzacji pracy. W ówczesnym proekologicznym podejściu społeczeństwa, wykorzystywanie technologii przyjaznych środowisku, staje się wartością dodaną, która pozwala wygrywać na bardzo wymagającym rynku.

Budowanie magazynów wysokiego składowania, gdzie na relatywnie niewielkiej powierzchni możliwe jest przechowywanie dużej ilości produktów, pozwala zniwelować koszty chłodzenia powierzchni magazynowej i osiągnąć znacznie wyższą rentowność.

Firma Frizo, widząc potrzeby producentów mięsa w tym zakresie, wspiera swoich klientów już na etapie planowania inwestycji i wymagającej technologii produkcji.  W zależności od indywidualnych potrzeb producenta, kadra inżynierska Frizo przygotowuje rozwiązania instalacji chłodniczych o optymalnych parametrach pracy minimalizując zużycie energii.  Dotyczy to w szczególności wydajności chłodniczej oraz właściwej dystrybucji chłodnego powietrza gwarantującego równomierne warunki temperaturowe w całym pomieszczeniu. W ścisłej współpracy z klientami określane są warunki składowania towaru o bardzo różnych i specyficznych wymaganiach technologicznych.

dron 15

W trosce o minimalizację kosztów eksploatacyjnych instalacji magazynów składowania mięsa, Frizo  stosuje amoniak - czynnik chłodniczy o najwyższym spośród dostępnych współczynniku efektywności energetycznej. 

Bazując na długoletnim doświadczeniu w branży chłodniczej, proponuje ilość oraz wielkość parowników w komorach przy uwzględnieniu takich parametrów jak: zasięg strugi powietrza oraz jego wydatek objętościowy, wielkość i ilość wentylatorów, zapewniając przy tym najwyższą jakość przechowywanego towaru.

Projektowane przez firmę instalacje amoniakalne są niezawodne i posiadają specjalistyczne  systemy detekcji amoniaku zapewniające bezpieczeństwo obsługi i komfort.

Dodatkowo wykonawca oferuje doradztwo w ramach doboru niezbędnych w tym przypadku zaworów dekompresyjnych, a także w zakresie technologii i harmonogramu wychładzania komory oraz instalacji ogrzewania posadzki.

dron 26 a

Wykorzystywanie przez zespół inżynierski Frizo w procesie projektowym programów 3D umożliwia profesjonalną, przestrzenną wizualizację instalacji, co ułatwia współpracę między branżami, jak również pozwala na śledzenie postępu zaawansowania prac.

Przykładem ostatnio zrealizowanej inwestycji jest projekt nowego centrum magazynowo - dystrybucyjnego  Animex Foods w Tyrowie pod Ostródą. Łączna powierzchnia magazynowa to ponad 10 000 m kw. Ze względu na specyficzne wymagania co do składowanego towaru, zaprojektowano amoniakalną instalację chłodniczą dla magazynu mroźni wysokiego składowania oraz trzech komór chłodniczych.

Główne rurociągi amoniakalne zasilające parowniki oraz stacje zaworowe zostały zlokalizowane na dedykowanej konstrukcji wsporczej na dachu budynku. Dzięki temu nie było konieczności wydzielania dodatkowej przestrzeni technicznej wewnątrz budynku, wymagającej wentylacji, ogrzewania oraz detekcji amoniaku. Jednocześnie zachowano pełną funkcjonalność obsługi rozdzielni amoniaku.

Na specjalne życzenie klienta Frizo wykonało podwójny system sterowania i wizualizacji instalacji – jeden bezpośrednio na obiekcie, a drugi w centrali firmy.

Rozwiązania Frizo są przykładem indywidualnego podejścia do klienta i opracowywania rozwiązań zgodnie z jego oczekiwaniami. Ciągły kontakt z użytkownikami oraz fachowa opieka serwisowa osób z bogatym doświadczeniem przyczynia się do obniżania kosztów eksploatacyjnych projektowanych instalacji chłodniczych.

Czołowi producenci branży mięsnej wybierając wykonawcę magazynów chłodniczych cenią sobie przede wszystkim innowacyjne podejście, wysoką jakość materiałów, urządzenia chłodnicze pochodzące od renomowanych producentów, jak również wieloletnie doświadczenie. W tym przypadku wszystkie te składowe przyczyniły się do zakończenia projektu z sukcesem, czego efektem jest niezawodna i skuteczna instalacja chłodnicza.

www.frizo.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ewa Budzyk Frizo Sp. z o.o.

Wacław Wiśniewski Frizo Sp. z o.o.

frizo

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.