sobota, 25 wrzesień 2021
niedziela, 08 sierpień 2021 13:43

Nowe urządzenie RoboBatcher Box firmy Marel jest wiodącym na świecie inteligentnym rozwiązaniem do automatycznego pakowania ryb

Firma Marel z dumą prezentuje nowe, w pełni zautomatyzowane urządzenie do przetwórstwa ryb, RoboBatcher Box, łączące inteligentne oprogramowanie naważające z technologią robota w czasach pandemii, która utrudnia producentom znalezienie siły roboczej

Udoskonalone pakowanie ryb

Automatyzacja nigdy wcześniej nie była tak ważna w przemyśle przetwórstwa rybnego. Od początku pandemii wirusa Covid-19 przetwórcy ryb musieli stawić czoło takim wyzwaniom, jak zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, zmieniające się wymagania rynku oraz utrzymanie płynności produkcji. Inteligentna automatyzacja urządzenia RoboBatcher Box oznacza, że przetwórcy mogą oczekiwać zmniejszonej do minimum ilości odpadów, poprawy bezpieczeństwa żywności, znacznego obniżenia kosztów pracy oraz eliminacji błędu ludzkiego lub chorób, które mogą być szkodliwe dla linii produkcyjnej.

Urządzenie RoboBatcher Box jest unikalnym połączeniem najnowocześniejszego oprogramowania naważającego i innowacyjnej technologii do pakowania przez roboty kartonów o stałej wadze tak zbliżonej do wartości zadanej, że ilość odpadów jest obniżona do minimum. Unikalna technologia pakowania zarządza przepływem kartonów, usprawniając przetwarzanie i optymalizując przepustowość i wydajność na niespotykanym wcześniej poziomie.

Zmiana sposobu pakowania ryb

Urządzenie RobotBatcher Box automatycznie stylizuje i pakuje nawet do 24 pudełek jednocześnie z niezrównaną szybkością i dokładnością, działając w ramach 12 różnych, predefiniowanych zadań i umieszczając produkty w pudełkach styropianowych i kartonowych na potrzeby handlu detalicznego, gastronomii i dalszych przetwórców. „RoboBatcher Box spełnia potrzeby rynku i bazuje na naszym wieloletnim doświadczeniu w zakresie robotów, zapewniając wyważone rozwiązanie oparte na zaawansowanym i inteligentnym oprogramowaniu” – mówi Søren Raahauge, Globalny Kierownik Produktu ds. Robotyki. „Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, koncentrując się na naważaniu o stałej wadze i bardziej innowacyjnej konstrukcji mechanicznej i z zadowoleniem przyjmujemy nowe zastosowanie naszych istniejących rozwiązań RoboBatcher”.

Marel RoboBatcher Box salmon

W branży pakowania ryb nowy RoboBatcher Box nie ma konkurencji. Søren Raahauge wyjaśnia dalej: „System RoboBatcher Box usprawnia działalność producentów ryb dzięki bardziej inteligentnemu podejściu na linii produkcyjnej, delikatnemu obchodzeniu się z produktem i wyższemu współczynnikowi wykorzystania produktu, co ma znaczący wpływ na produkt końcowy. Nie chodzi nam tylko o obniżenie kosztów operacyjnych i maksymalizację uzysku – podwyższamy jakość produktów i tworzymy system, który pozytywnie wpłynie na środowisko pracy operatorów, ponieważ dostęp do siły roboczej staje się coraz większym wyzwaniem. Jesteśmy pewni, że przyszłość leży w automatyzacji”.

Utrzymanie płynności pracy zakładu

Islandzki przetwórca ryb, Vísir, zainstalował urządzenie RoboBatcher Box w listopadzie 2019 roku i uzyskał imponujące wyniki w produkcji rybnej.  „Dzięki obecnemu systemowi nie ma potrzeby interwencji człowieka w pracę robota, co w konsekwencji oznacza, że waga każdego opakowania jest zbliżona do wartości zadanej” – wyjaśnia Ómar Enoksson, kierownik produkcji w Vísir. „Uzyskane w ten sposób połączenie większej prędkości produkcji i mniejszych wymagań w zakresie obsługi wywarło ogromny wpływ na jakość produktu”.

Bezkonkurencyjna automatyzacja

Po zważeniu i zeskanowaniu filet trafia do skrzynki urządzenia RoboBatcher Box. Dysponując dokładnymi wymiarami ryby, automatyczne ramiona podnoszą produkt i delikatnie umieszczają go w jednym z pudełek, pakując zgodnie z wymaganiami dotyczącymi pobranej wagi lub stałej wagi oraz zgodnie z wcześniej zdefiniowanym wzorem stylizacji. Niezwykłej konstrukcji chwytaki urządzenia powstały z myślą o delikatnym obchodzeniu się z produktem, dzięki czemu nawet najbardziej kruche ryby nie będą uszkodzone w procesie pakowania. W pełni zautomatyzowany proces wysyłki sprawia, że po osiągnięciu ustalonej wagi zadanej pudełko zostanie bezzwłocznie przekazane do pakowania końcowego i będzie szybko zastąpione kolejnym pudełkiem. Proces pakowania jest realizowany bez kontaktu z człowiekiem za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań, obejmujących aplikator folii, wagę, etykieciarkę, urządzenie IceDoser i aplikator pokrywek, co zapewnia higienę i bezpieczeństwo produktu końcowego.

Aby dowiedzieć się więcej o urządzeniu RoboBatcher Box, wejdź na stronę marel.com/fish

logo marel

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.