niedziela, 04 czerwiec 2023
poniedziałek, 15 maj 2023 13:21

W HiTec Film nie owijamy w bawełnę, lecz w folię - i to najwyższej jakości

Przeczytasz w: 2 - 4 min

Rozmawiamy z Prezesem firmy HiTec Film, fabryki opakowań foliowych, Panem Marcinem Miaskowskim.

Drodzy Czytelnicy, my nie owijamy w bawełnę, lecz w folię - i to najwyższej jakości. Nasze opatentowane produkty używają producenci z branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Tam wysoka jakość jest ważna, ale nie wystarczy.
Liczy się też wytrzymałość w transporcie, ekonomia stosowania i ekologia, czyli myślenie o przyszłym pokoleniu. I my to właśnie robimy. Od ponad dekady z pasją tworzymy innowacyjne i ekologiczne, certyfikowane opakowania foliowe, produkowane przy użyciu technologii klasy światowej.

Jakie według Pana są najważniejsze trendy na rynku opakowań foliowych?

W ostatnich latach coraz większą rolę odgrywają aspekty ekologiczne oraz innowacyjne technologie, które pozwalają na produkcję lekkich, wytrzymałych i w pełni recyklingowalnych opakowań. Klienci zwracają również uwagę na wygląd opakowań oraz na to, czy są one funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Jak radzą sobie Państwo z różnorodnymi potrzebami klientów?

Starannie słuchamy naszych klientów i szukamy rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych wymagań. Na przykład, jeden z często spotykanych problemów to gromadzenie się osocza lub kawałków mięsa w workach z kieszeniami powstałymi z zakładek. Nasze innowacyjne rozwiązanie to worki do skrzynek ze zgrzewem typu K (tzw. worki K-sealing), które są najbardziej popularne wśród naszych klientów. Brak zakładek ułatwia mrożenie mięsa, a worki nadają się do pakowania zarówno produktów sypkich, jak i płynnych. (zdjęcie worka k-sealing)

Jak dbają Państwo o spełnienie specjalnych warunków dla produktów mających kontakt z żywnością?

Dbając o jakość swoich produktów, HiTec Film posiada szereg atestów Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzających bezpieczeństwo i zgodność opakowań z normami polskimi oraz zagranicznymi. Firma zdobyła również prestiżowy certyfikat BRC wersji 6, co świadczy o wysokim standardzie produkcji opakowań. Cały czas utrzymujemy specjalne warunki na strefie produkcyjnej – filtrowane powietrze, stałe nadciśnienie oraz niezmienne warunki klimatyczne.

Z czego jest Pan najbardziej dumny?

Od założenia HiTec Film w 2012 roku opracowaliśmy kilka unikalnych technologii, niedostępnych dla konkurencji. Naszym najnowszym osiągnięciem jest antybakteryjna folia do pakowania mięsa, ryb i świeżej żywności, opracowywana przez blisko dwa lata przez nasz dział R&D. Jest to innowacyjna, ekologiczna folia o właściwościach antybakteryjnych, która łączy wiele zalet - chroni produkty przed dostępem bakterii, co przedłuża ich okres przydatności (TPS) nawet o 30%.

hitec opakowania

Folia została opracowana na bazie mono-materiałowej struktury, odpowiednio zmodyfikowana jest wysoce odporna na tlen i świetnie nadaje się do pakowania produktów o krótkim terminie przydatności, takich jak mięso, ryby, warzywa czy dania cateringowe. Folia jest bezpieczna dla zdrowia i w 100% przetwarzalna, spełniając wymagania Komisji Europejskiej. Otrzymaliśmy patent na to rozwiązanie, co jest dla nas ogromnym osiągnięciem.
W HiTec Film tworzymy 100% recyklingowalne folie o najwyższym standardzie.

Straty transportowe również bywają problematyczne...

Dzięki naszemu nowoczesnemu parkowi maszynowemu, wytwarzamy folie polietylenowe, które cechują się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne i skutecznie zabezpieczają towar. Odpowiednie zabezpieczenie produktów podczas transportu odgrywa kluczową rolę.

Mógłby nam Pan opowiedzieć nieco więcej o parku maszynowym?

Dążąc do stałego rozwoju i ulepszania swoich produktów, HiTec Film uruchomił nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w Stężycy koło Dęblina. Zakład ten został wyposażony w zaawansowane technologicznie ekstrudry, które umożliwiają produkcję wysokiej jakości folii polietylenowej. Wysokie standardy produkcyjne są utrzymane dzięki rygorystycznym kontrolom fitosanitarnym, które gwarantują bezpieczeństwo i jakość wytworzonych opakowań.

1681307083635

Dysponujemy również nowoczesną linią do produkcji opakowań typu wicket, wykorzystywanych w branży higienicznej. Dzięki zaawansowanym technologicznie maszynom, produkcja opakowań zyskuje na precyzji i efektywności, co przekłada się na korzyści dla klientów. Nasz zakład w Stężycy spełnia podwyższone standardy fitosanitarne. HiTec Film dysponuje własnym działem R&D oraz zaawansowanym technologicznie laboratorium, wspieranym przez nowoczesny system informatyczny ERP, który pozwala nam śledzić produkcję na każdym etapie.

Chciałby Pan jeszcze coś dodać?

Nieustannie dążymy do rozwoju, poszukujemy kolejnych ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. Planujemy dalsze innowacje i inwestycje. Nasz zespół doradców technicznych pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania, które przyniosą konkretne oszczędności związane z procesem pakowania, wysyłek i wszystkim, co wiąże się z opakowaniami i folią. Wytwarzamy ultranowoczesne folie, które są odporne na rozerwanie, a jednocześnie nawet o 50% cieńsze i lżejsze niż standardowe. Stosujemy indywidualną produkcję zamówień pod tzw. stok magazynowy, dzięki czemu nasi odbiorcy otrzymują potrzebny towar bardzo szybko nawet w ciągu 48 godzin!

antybakteryjna folia do ryb

Antybakteryjna folia do pakowania ryb

Warto również wspomnieć o aktywności firmy na rynkach międzynarodowych. HiTec Film dostarcza swoje opakowania foliowe do największych producentów mięsa i ryb w Polsce oraz w Europie, zdobywając uznanie wśród zagranicznych partnerów. Sukcesy na arenie międzynarodowej świadczą o wysokiej jakości i konkurencyjności oferowanych przez firmę produktów.

Zapraszam wszystkich czytelników do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje HiTec Film. Szczegółowe informacje na temat naszej firmy można znaleźć na stronie www.hitecfilm.com.

Zapraszam do kontaktu

Marcin Miaskowski - Prezes i założyciel firmy HiTec Film.

hitec logo nowe

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.