środa, 29 maj 2024
wtorek, 30 kwiecień 2024 13:04

Greenwashing w branży mięsnej - jest wyrok sądu

Przeczytasz w: 1 minutę

Danish Crown, duński gigant produkcji mięsa wieprzowego, został oskarżony o wprowadzanie konsumentów w błąd poprzez etykietowanie swojej wieprzowiny jako "bardziej przyjaznej dla klimatu niż się wydaje". W ten sposób firma próbowała promować swoją wieprzowinę, umieszczając na etykietach hasła sugerujące mniejszy wpływ na klimat.

Organizacje ochrony środowiska i konsumenckie zakwestionowały te twierdzenia jako wprowadzające w błąd i niezgodne z rzeczywistością. Zarzucono Danish Crown greenwashing, czyli świadome przedstawianie swojej działalności jako bardziej ekologicznej niż jest w rzeczywistości, w celu zwiększenia sprzedaży.

Sprawa trafiła do sądu, gdzie Danish Crown przyznał się do niewłaściwego etykietowania swoich produktów. Sąd nakazał firmie zaprzestanie używania wprowadzających w błąd haseł na etykietach oraz nałożył grzywnę za wprowadzanie konsumentów w błąd co do rzeczywistego wpływu ich produktów na środowisko. Wyrok ten podkreśla znaczenie uczciwego i przejrzystego informowania konsumentów o wpływie produktów na środowisko, a także potrzebę unikania praktyk greenwashingowych przez producentów żywności.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.