niedziela, 16 maj 2021
wtorek, 04 maj 2021 01:18

Sealed Air przedstawia ciekawy punkt widzenia na automatyzację pakowania

Rola automatyzacji w rozwiązywaniu problemów stojących przed branżą pakowania żywności to główny motyw wystąpienia Sealed Air podczas ostatniej imprezy "Bezdotykowa przyszłość".

Przedstawiciele branży przetwórstwa żywności, pakowania i handlu detalicznego z całej Europy wzięli udział w imprezie online celem poznania rosnącej wartości automatyzacji pakowania w obliczu nowych wyzwań dla bezpieczeństwa żywności i zrównoważonego rozwoju w post-pandemicznym świecie.

Duncan McIntyre, Dyrektor Regionu EMEA ds. systemów i integracji powiedział: "Wielu firmom automatyzacja pakowania kojarzy się z dużą prędkością i wydajnością. Skojarzenie to jest na pewno właściwe, ale wyzwania, przed jakimi stanęliśmy w zeszłym roku - wymagania zdrowotne i dystans społeczny, pomogły nam dostrzec inne korzyści automatyzacji.

"Automatyzacja linii pomoże przezwyciężyć braki kadrowe i konieczność zmniejszenia liczby równocześnie pracujących ludzi, dla ochrony ich dobrostanu. Ponadto, obok ochrony pracowników, technologia ogranicza kontakt ludzi z żywnością podczas pakowania, czyniąc proces bardziej "bezdotykowym", dalej poprawiając bezpieczeństwo i jakość żywności. Przyczynia się do to ograniczenia liczby odpadów i dalszej poprawy bezpieczeństwa żywności".

 

KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ NA STRONĘ WYDARZENIA

 

Victor Pecherskiy, Dyrektor Regionu EMEA ds. zautomatyzowanych rozwiązań sprzętowych dodał: "Systemy automatyczne lepiej mierzą wymiary produktów spożywczych, dobierając lepiej dopasowane rozmiary opakowania. Zmniejsza to ilość zużywanych opakowań oraz poprawia wygląd produktu, zwiększając jego atrakcyjność dla klienta i redukując ilość marnowanej żywności, która nie została na czas sprzedana.

"Marnowanie żywności można wyeliminować automatyzując powtarzalne zadania transportu i pakowania żywności, które powodują błędy w w wyniku zmęczenia pracowników. Wymienione zalety operacyjne pokazują wyraźnie duże korzyści z automatyzacji systemów. Zwiększają one wydajność pracy i produktywność, jednocześnie poprawiając innowacyjność dla zrównoważonego rozwoju".

Spotkanie online "Bezdotykowa przyszłość" zorganizowane przez Sealed Air dotyczące automatyzacji pakowania żywności jest jednym z serii takich spotkań organizowanych cyklicznie dla przedstawicieli branży spożywczej. Sesje te są poświęcone najbardziej istotnym problemom przemysłu spożywczego i branży opakowaniowej.

sealed air logo

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.