czwartek, 17 czerwiec 2021
niedziela, 09 maj 2021 07:33

MOSCA - studium przypadku: imponujące wyniki maszyn u przetwórcy drobiu Miller Poultry

EVOLUTION SONIXS MP-6 R-VA - w pełni automatyczna maszyna wiążąca ze stali nierdzewnej EVOLUTION SONIXS MP-6 R-VA - w pełni automatyczna maszyna wiążąca ze stali nierdzewnej

Licząca 17 lat wiązarka Miller Poultry z 39 milionami cykli na koncie wciąż ma się znakomicie!

Miller Poultry, rodzinna firma przetwórcy drobiu z Orland w stanie Indiana, od założenia w 1974 roku nieustannie rośnie w siłę. Obecnie – już z własną wylęgarnią, mieszalnią pasz i zakładem przetwórczym – dostarcza lokalnym konsumentom oczyszczony, świeży drób wysokiej jakości. Nazwisko rodziny w nazwie, pozycjonowanie jako doskonałej jakości alternatywa na rynku drobiu, jak również dobre i bezpieczne opakowania, w których rozprowadzane są produkty, to ważne aspekty wizerunku i sukcesu tego producenta. Grupa MOSCA ze swoimi systemami wiązania może być dumna, że jest częścią sukcesu tego klienta.

Miller Poultry i MOSCA – historia długiej współpracy

Pierwszą wiązarkę MOSCA firma Miller Poultry zakupiła w 2001 roku. Zastąpiono nią starszą taśmiarkę. Maszyna ta – MOSCA RO-MP-4 – była wówczas w fabryce jedyną wiązarką z dolnym zgrzewaniem taśmy. O tym, że pierwszy zakup wiązarki MOSCA okazał się sukcesem, świadczy fakt, że wraz z rozwojem firmy producent ten pozostał wierny urządzeniom MOSCA przy kolejnych inwestycjach w nowe linie pakujące.

Dzisiaj Miller Poultry posiada sześć maszyn MOSCA do różnych linii, w tym trzy wiązarki z dolnym zgrzewaniem i trzy modele ze stali nierdzewnej ze zgrzewaniem bocznym. Trzy standardowe wiązarki z obudowami z lakierowanej stali mogą pracować w zimnym, ale suchym środowisku. Warto zauważyć, że przedstawiciele firmy podkreślają, iż oryginalna maszyna – jedynie odmalowana – nadal działa jak nowa. Pozostałe jednostki ze stali nierdzewnej zostały zakupione do linii pakującej drób w lodzie, co wymaga ciągłego kontaktu z wodą i lodem. Najlepszym rozwiązaniem do takiego zastosowania okazała się odporna na korozję wiązarka ze stali nierdzewnej z agregatem bocznym.

 romp4

Imponujące wyniki w wymagającym środowisku

W branży, w której wiązarki są uważane za środki trwałe o przyspieszonym zużyciu, Miller Poultry udowadnia, że może być inaczej – jeśli utrzymuje się swój sprzęt w dobrym stanie i wykonuje większość czynności konserwacyjnych terminowo, również we własnym zakresie.

Maszyny do taśmowania wykonują średnio 800 tysięcy cykli rocznie, co jest wysokim wynikiem w przypadku procesów inicjowanych przez operatora. Oryginalna maszyna RO-MP-4 nabyta w 2001 roku wciąż pracuje w zakładzie, do którego została zakupiona. Podczas przeglądu przeprowadzonego prewencyjnie w grudniu 2018 roku przez techników MOSCA – pierwszego w ciągu sześciu lat, ponieważ czynności konserwacyjne były regularnie wykonywane przez dział utrzymania ruchu producenta drobiu – odkryto imponujący fakt. Okazało się, że wiązarka RO-MP-4 w ciągu 17 lat wykonała łącznie 39 509 574 cykli. Daje to niezwykły wynik – średnio 2,2 miliona cykli rocznie! Maszyna działała niezawodnie, wymagała jedynie rutynowej konserwacji przed powrotem na linię. To kolejny dowód potwierdzający, jak bardzo MOSCA dba o dostarczanie wydajnego sprzętu najwyższej jakości.

Długa żywotność maszyn nie jest standardem w branży

Doświadczenie w Miller Poultry różni się od reguł przyjętych w innych firmach z branży mięsnej. Niektórzy z dużych przetwórców drobiu kupują tańsze maszyny, aby po kilku latach zastąpić je nowymi. Miller Poultry obrało inną drogę. Maszyna dobrej jakości, regularna konserwacja i czyszczenie, a także dbałość o to, by zawsze ją zabezpieczyć podczas sprzątania, to proste sposoby, które pozwalają zapewnić jak najniższe koszty eksploatacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wydajności, który jest wymagany przy pakowaniu świeżego drobiu.

Sprzęt wysokiej jakości i konserwacja, którą dodatkowo wspomagają stosunkowo niskie koszty części zamiennych, to, jak potwierdzają przypadki aż pięciu z sześciu maszyn w przedziale 12–18 lat, podstawa sukcesu – każda z tych maszyn obsłużyła już miliony cykli.

mosca

Stare, ale dobre

Miller Poultry dysponuje obecnie trzema generacjami sprzętu MOSCA. Są wśród nich zarówno jednostki ze stali nierdzewnej oraz malowane proszkowo, ze zgrzewaniem dolnym i bocznym, z technologią zgrzewania przy użyciu grzałki oraz zgrzewania ultradźwiękami w technologii SoniXs. Mimo iż menedżerowie firmy są zadowoleni z efektywności wszystkich wiązarek MOSCA, szczególny sentyment mają do oryginalnej 17-letniej maszyny RO-MP-4. Historia Miller Poultry – na którą składa się zaangażowanie całej rodziny, wysoka jakość produktów i stały nadzór nad całym procesem – to doskonały przykład sukcesu. MOSCA może być dumna, że stała się jego częścią. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymywać oryginalną wiązarkę MOSCA oraz pozostałe urządzenia w świetnym stanie – tak aby służyły naszym klientom jeszcze przez wiele lat.

Obiecująca przyszłość EVOLUTION SoniXs MP-6 R-VA

Obecnie dla firm z branży spożywczej firma MOSCA proponuje wykonaną ze stali nierdzewnej wiązarkę SoniXs MP-6 R-VA. Opracowana przez Mosca innowacyjna technologia ultradźwiękowego zgrzewania taśm SoniXs to niezaprzeczalny atut tej maszyny. Maszyny MOSCA wyposażone w agregat ultradźwiękowy pracują szybko i wydajnie, przy równocześnie niskim zużyciu energii. Wiązarka MOSCA EVOLUTION SONIXS MP-6 R-VA nie zawiera podatnych na korozję części i jest przystosowana do mycia myjką ciśnieniową bez ryzyka uszkodzenia jej elementów. Konstrukcja maszyny sprawia, że jest ona idealnie przystosowana do pracy szczególnie w przemyśle mięsnym. Więcej informacji o zaletach maszyny EVOLUTION SONIXS MP-6 R-VA, a także pozostałych rozwiązaniach MOSCA znajdziecie Państwo pod adresem: www.mosca.com

O spółce MOSCA GmbH

MOSCA GmbH jest dostawcą systemów, a także projektantem i producentem wysokiej jakości maszyn i materiałów do wiązania palet oraz systemów do zabezpieczania towarów przeznaczonych do transportu w obrocie przemysłowym. Portfolio maszyn MOSCA obejmuje zarówno uniwersalne urządzenia o szerokim zakresie zastosowań, jak i wyspecjalizowane, w pełni zautomatyzowane maszyny o wysokiej wydajności, które można zintegrować z każdą zautomatyzowaną linią pakowania. MOSCA produkuje też taśmy PP i PET w jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Międzynarodowa sieć dystrybucji, serwisu i doradztwa MOSCA umożliwia spółce obsługę klientów na całym świecie. MOSCA powstała w 1966 roku w niemieckim Waldbrunn jako firma rodzinna. Dziś posiada już 25 spółek córek w 18 krajach świata i 6 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Malezji, Kanadzie i USA. Spółka zatrudnia łącznie ponad 1000 pracowników. Dzięki swojemu ciągłemu rozwojowi MOSCA – ekspert w dziedzinie wiązania palet – utrzymuje pozycję rynkowego lidera w zakresie jakości i technologii już od ponad 55 lat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.mosca.com

211113 MOSCA Logo 4c

 

MOSCA DIRECT POLAND Sp. z o.o.

ul. Płowiecka 105/107

04-501 Warszawa

www.mosca.com

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.