piątek, 29 wrzesień 2023
czwartek, 29 czerwiec 2023 10:00

Dobrostan zwierząt jest ważny

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Dobrostan zwierząt ma ogromne znaczenie nie tylko dla hodowców czy lekarzy weterynarii, ale i całego społeczeństwa.

Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na to w jakich warunkach środowiskowych hodowane są zwierzęta. Dlatego też dobrostan zwierząt został wyszczególniony w prawodawstwie unijnym m.in. w założeniach Zielonego Ładu. Warto przypomnieć, że już przeszło od 15 lat strategie polityczne UE przywiązują uwagę do certyfikacji, etykietowania oraz dostarczania informacji społeczeństwu o poziomie dobrostanu zwierząt, co niewątpliwie ma bardzo pozytywny wpływ na wizerunek UE na świecie. Również polski system prawny nie pozostaje obojętny na poprawę warunków bytowych zwierząt, dlatego też odpowiednie zapisy zostały wprowadzone do Krajowego Planu Strategicznego, ściśle powiązanego z nową WPR.

W ślad za tymi rozwiązaniami Polska Izba Mleka opracowała standard PIM w zakresie modułu dobrostanu zwierząt – czyli zdefiniowanie wymagań oraz stworzenie jednolitego systemu oceny dobrostanu zwierząt. System, który obejmuje wymagania takie jak m.in. zarządzanie gospodarstwem rolnym, ocena kondycji, zdrowia i żywienia zwierząt, pozwoli rolnikom nie tylko na zapewnienie wymaganego przepisami minimum, ale także na podniesienie standardu hodowli zwierząt, co niewątpliwie uczyni gospodarstwa, które zdecydują się na standaryzację, bardziej konkurencyjnymi. Co więcej przełoży się to także na rynek przetwórstwa mleka, oferujący konsumentom bezpieczne, wysokiej jakości produkty wytwarzane z poszanowaniem praw zwierząt, produkowane z jak najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko, z wykorzystaniem najlepszych praktyk w oborze i gospodarstwie. 

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem większej ilości informacji o standardzie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurem Polskiej Izby Mleka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kampania pt. Program dobrostan + sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka.

polska izba mleka

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.