środa, 20 styczeń 2021
wtorek, 20 październik 2020 11:55

Foliowy majstersztyk w opakowaniach dla branży spożywczej

Rozmawiamy z Prezesem firmy HiTec Film, Panem Marcinem Miaskowskim.

Skąd wzięła się nazwa firmy - HiTec Film? 

Nazwa ma odzwierciedlać to, czym zajmuje się moja firma, a więc zaawansowanymi technologicznie foliami. A przybliżając, czyli od słowa Hi Technology – wysokie technologie, a Film yo oczywiście z angielskiego folia.

Proszę pokrótce przybliżyć nam, czym zajmuje się Pana firma.

Firma została założona po moich wieloletnich doświadczeniach w branży opakowań foliowych i obserwacji rynku spożywczego, a przede wszystkim branży mięsnej. Obserwacje te skłoniły mnie do stworzenia firmy, która odpowie na kluczowe problemy branży. Mam tu na myśli nie tylko sprzedaż, ale także obsługę posprzedażową. Chodzi mi o to, że nie tylko pozyskujemy klientów i sprzedajemy im nasze produkty, ale współpracując z nimi pomagamy im w pomnażaniu zysków, rozwiązywaniu problemów z pakowaniem czy wdrażaniu nowych opakowań. Nasza pasja i doświadczenie w tym, co robimy, zaowocowały współpracą z kilkoma znaczącymi producentami mięsa drobiowego. Są to firmy Cedrob, Wipasz, Koziegłowy, Brado. Pracując z ww. firmami rozwijamy także nasze możliwości produkcyjne i park maszynowy. Stajemy się ekspertami w pakowaniu, przez co możemy oferować innym odbiorcom nowoczesne rozwiązania i produkty bardzo wysokiej jakości. Nasze produkty skierowane są do branż takich jak: spożywcza, mięsna, farmaceutyczna oraz higieniczna.

Jakie nowoczesne rozwiązania dla branży mięsnej oferuje Pana firma?

Niedawno opatentowaliśmy worki do skrzynek ze zgrzewem typu K. Jest to worek, którego kieszenie powstałe z zakładek są dodatkowo zgrzewane, przez co zamykane. W tradycyjnych workach z tymikieszeniami zbiera się w nich osocze lub kawałki mięsa. W naszych workach typu K wyeliminowaliśmy ten problem. Klienci otrzymują produkt, który rozwiązuje im wiele problemów, chociażby przy mrożeniu mięsa. Worki te można używać do produktów sypkich i płynnych. 

HITEC FILM

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są nasze worki, które nazywamy BagY. Worki te charakteryzują się tym, iż nie posiadają zgrzewu dolnego tylko zgrzewy boczne. Zapewnia nam to dużą wytrzymałość na obciążenia i szczelność dna. W workach tych możemy także zastosować zgrzew kieszeni jak w worku K, który eliminuje nam wymienione wcześniej problemy. Worki BagY są pakowane w pakiety lub możemy konfekcjonować je na rolce.

Słyszeliśmy, że w najbliższym okresie instalują Państwo nowoczesne maszyny. Proszę powiedzieć, co możecie wykonać na nich dla branży mięsnej i nie tylko?

W realizacji jest nowoczesna maszyna, która daje nam szerokie możliwości produkcji różnego rodzaju worków dla przemysłu drobiarskiego, mięsnego, a także higienicznego.

Worki dla przemysłu drobiarskiego to chicken bag, czyli worki z okrągłym zgrzewem, w wymiarze odpowiadającym tuszce kurczaka lub innego drobiu. Worek taki zamykany jest poprzez specjalne klipsy. Odpowiednia mieszanka folii umożliwia długie przechowywanie tak spakowanych produktów w mroźni.

Jako ciekawostkę powiem, że ta nowoczesna maszyna daje nam także możliwość wykonywania worków dla materiałów higienicznych, takich jak: papier toaletowy, ręczniki papierowe czy pieluchy.

Poczynione inwestycje to nie tylko maszyny. Mocno inwestuje Pan w jakość. Co firma robi w tym kierunku?

Jakość to ciągłe badania. Posiadamy własne laboratorium, gdzie badana jest każda partia produkcyjna. Dodatkowo korzystamy z systemu kontroli, dzięki któremu w każdej chwili możemy prześledzić produkcję danej partii worków. Począwszy od wydmuchu folii, poprzez zgrzewanie, na dostawie kończąc. Gdyby nasz odbiorca końcowy zasygnalizował nam jakiś problem, jesteśmy w stanie bardzo szybko wychwycić na jakim etapie doszło do uchybień i wyeliminować go na przyszłość.

HITEC FILM2

Następnym ważnym ogniwem jakości są ciągłe szkolenia pracowników. Nasza doświadczona kadra pracowników ma wpojone zasady ciągłego kontrolowania i przestrzegania procesów produkcji pod kątem jakości. Owocuje to znikomym promilem zgłoszonych problemów do skali produkcji. 

Kontakt z żywnością to są specjalne wymagania. Jak firma HiTec Film odpowiada na te potrzeby?

Produkty do kontaktu z żywnością muszą spełniać bardzo wysoki standard czystości. Jako jedna z niewielu firm w tej branży posiadamy specjalną halę – tzw. cleanroom. Obiekt wyposażony jest w system wentylacji mechanicznej z systemem filtracji powietrza, dzięki czemu utrzymywane jest stałe nadciśnienie wewnątrz budynku oraz niezmienne warunki klimatyczne przez cały rok. System podwójnej śluzy uniemożliwia dostawanie się niepożądanych zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego w momencie odbioru lub dostawy towarów i komponentów do produkcji. Dodatkowo wszystkie wejścia i wyjścia z hali i biura wyposażone są w system dozorowanego dostępu dla wszystkich pracowników fabryki. 

Dbając o jakość naszych produktów, idziemy o krok dalej i wprowadzamy właśnie standard bezpieczeństwa żywności BRC (British Retail Consortium). Uzyskanie przez firmę certyfikatu BRC to gwarancja, że dany produkt pomyślnie przeszedł specjalistyczne testy i inspekcje, jest wysokiej jakości i jest bezpieczny dla konsumentów.

Co ciekawego może zaproponować Pan swoim obecnym i przyszłym klientom?

Współpracując z wieloma firmami jesteśmy otwarci na ich sugestie i potrzeby. Dlatego też stosujemy np. produkcję indywidualnych worków na tzw. stok magazynowy. Daje to naszym odbiorcom możliwość otrzymania w ciągu 24-48 godzin potrzebnego towaru. Stosujemy także wydłużony termin płatności nawet do 60 dni. 

Kolejną propozycją, którą przygotowujemy od nowego roku, będzie pakiet lojalnościowy. Już tłumaczę, o co chodzi. Firma zamawiająca u nas towar, przy każdym zamówieniu na konkretną kwotę będzie miała naliczane punkty. Jeśli uzbiera ich w ciągu roku odpowiednią ilość, firma HiTec Film w podziękowaniu za lojalność przekaże danej firmie dla pracowników voucher na określoną sumę do wykorzystania w różnych centrach sportowo - rozrywkowych. Myślę, że będzie to ciekawa propozycja dla firm, które dodatkowo zostaną nagrodzone za współpracę z nami czymś, co będą mogli wykorzystać jej pracownicy.

Plany na przyszłość?

Nasze plany na przyszłość - a rzekłbym, że na już - to uruchomienie na dniach nowego zakładu pod Dęblinem. Jest to inwestycja w odpowiedzi na zwiększenie się ilości zamówień, a także rozbudowę parku maszynowego. Zakład ten będzie spełniał tak samo wysokie wymagania fitosanitarne, jakie obowiązują w dotychczasowym zakładzie. 

W niedalekiej przyszłości planujemy zakup kolejnej najnowocześniejszej maszyny do produkcji folii polietylenowej. Maszyna ta będzie naszą odpowiedzią na głosy płynące z rynku mówiące o produkcie wysokiej jakości w niższej cenie. Umożliwi nam ona rozwinięcie technologii, która daje bardzo dużą odporność na rozerwanie i przebicia opakowań foliowych przy znaczącym obniżeniu grubości folii. Odpowiednie mieszanki budują warstwy, tworząc nowoczesny hybrydowy produkt. Zastosowanie tej technologii produkcji da duże możliwości obniżenia kosztów. Pozwoli to zaoferować naszym odbiorcom tani produkt, przy zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości i jakości. Będzie to produkt, który spełni oczekiwania rynku i który potwierdzi nasze nowoczesne technologie nawiązując do nazwy firmy -  HiTec Film.

Za pośrednictwem czasopisma Mięsne Technologie zapraszam osoby, które są odpowiedzialne za zamawianie produktów z folii do kontaktu z naszym działem handlowym. Odpowiemy na szczegółowe pytania, doradzimy. Zoptymalizujemy dla Państwa proces pakowania. Przygotujemy ciekawą ofertę.

 

Zapraszam do współpracy,

Marcin Miaskowski

Prezes firmy HiTec Film

Logo HiTec Fabryka opakowan foliowych

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.