poniedziałek, 30 listopad 2020
środa, 24 maj 2017 11:57

WIPOL z MANE – nowe silne partnerstwo w przemyśle mięsnym

 

WIPOL – jeden z głównych graczy na polskim rynku dodatków do przetwórstwa mięsnego od przeszło 20 lat, po nawiązaniu współpracy ze światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu spożywczego – francuską firmą MANE – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku z nową ofertą produktową. 

 

 

 

WIPOL od grudnia 2016 roku stał się w Polsce generalnym dystrybutorem MANE.  Francuski koncern obecny jest na rynkach w ponad 30. krajach, posiada 43 centra R&D, w tym 3 poświęcone produktom mięsnym oraz 25 zakładów produkcyjnych na całym świecie, zatrudniając w sumie 4750 pracowników. Obroty MANE w 2015 roku wyniosły blisko 1 mld euro. 9% swoich rocznych przychodów firma przeznacza na badania i rozwój, co daje możliwość ciągłego wzrostu i zdobywania nowych rynków.

W 2014 roku MANE nabyło większościowy pakiet akcji w firmie KANCOR w Indiach – dostawcy surowców MANE takich jak: naturalne barwniki, olejki eteryczne, przyprawy i ich wyciągi. Umożliwia to pozyskiwanie składników z kontrolowanych źródeł i zapewnienie najwyższej jakości począwszy od upraw po produkty gotowe w postaci aromatów, kompletnych mieszanek czy suchych marynat.

Wipol oferuje produkty Mane za pomocą rozbudowanej sieci przedstawicieli regionalnych na terenie całego kraju. Daje to możliwość szybkiego reagowania na Państwa potrzeby zapewniając dodatkowo fachowe wsparcie w postaci doradztwa technologicznego i pomocy przy wdrożeniach w zakładach.

W swojej ofercie WIPOL posiada szeroką gamę:

  • dodatków funkcjonalnych wspomagających procesy technologiczne, poprawiających cechy sensoryczne wyrobów gotowych – między innymi smak, zapach czy strukturę oraz przedłużających trwałość produktu;
  • preparatów i mieszanek przyprawowych typu „Combi” wzbogaconych o środki funkcjonalne, przeznaczonych do poszczególnych grup asortymentowych przetworów mięsnych;
  • preparatów do produkcji wędzonek, wyrobów blokowych i garmażeryjnych dostosowanych do wielkości nastrzyku, różnych wariantów kompozycji dodatków funkcjonalnych w wersji fosforanowej i bezfosforanowej;
  • suchych marynat i soli przyprawowych do marynowania czy przyprawiania półfabrykatów oraz wyrobów mięsnych głównie typu „convenience” o dużym wyborze smaków;
  • osłonek i otulin firmy World Pac nadających wyrobom wyjątkowy, atrakcyjny wygląd oraz smak, wyróżniając go spośród innych produktów.

Składniki smakowe aromatów i kompletnych mieszanek pozyskiwane są przez MANE za pomocą własnych technologii – innowacją jest metoda JUNGLE ESSENCE. Polega ona na wydobywaniu aromatu z surowca za pomocą bezwonnego gazu, przenikającego go na poziomie molekularnym i ekstrahującego olejki eteryczne. Pozyskany w ten sposób aromat jest identyczny z materiałem, z którego został wydobyty. 

Co ważne, aromaty MANE są kapsułkowane, daje to możliwość kontrolowanego uwalniania aromatu i zabezpieczenia niestabilnych składników przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki tej metodzie pożądany aromat w pełni uwalnia się dopiero w wyrobie gotowym. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą WIPOL oraz współpracy ! ν

 

Generalny dystrybutor w Polsce

Firma Handlowo-Konsultingowa WIPOL Sp. z o. o.

ul. Spokojna 4, 81-549 Gdynia

tel.: + 48 58 664 77 70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wipol.com.pl

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.