niedziela, 28 luty 2021
wtorek, 22 grudzień 2020 10:15

Dwanaście ognisk grypy ptaków w Polsce

Wykryto dwa nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w krajowych gospodarstwach utrzymujących drób, w województwie mazowieckim i wielkopolskim.

Łącznie od początku jesieni tego roku potwierdzono w Polsce dwanaście ognisk wirusa. Jedenaście z nich dotyczy komercyjnych ferm drobiu, natomiast najnowszy przypadek na Mazowszu powiązany jest z  gospodarstwem przydomowym.

Według informacji Głównego Inspektoratu Weterynarii, jedenaste ognisko wykryto u drobiu w chowie przyzagrodowym (32 sztuki drobiu), w miejscowości Zaborów Stary, w gminie Gostynin, w powiecie gostynińskim, w województwie mazowieckim (na terenie obszaru zagrożonego ustanowionego w związku z wcześniejszym ogniskiem).

Dwunaste ognisko potwierdzono na fermie, na której znajdowało się 30 488 indyczek, w miejscowości Chobienice, w gminie Siedlec, w powiecie wolsztyńskim, w województwie wielkopolskim (na terenie obszaru zagrożonego ustanowionego w związku z wcześniejszymi ogniskami).

 

https://kipdip.org.pl/pl/

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.