piątek, 01 grudzień 2023
poniedziałek, 16 październik 2023 09:25

Wydanie VII Standardów QMP poszerzone o bydło ras mlecznych – pozytywna decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Przeczytasz w: 1 minutę

Po ponad trzech latach starań Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego otrzymało pozytywną decyzję Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącą rozszerzenia Systemu QMP o bydło ras mlecznych i ich mieszańców. To bardzo ważna informacja dla producentów żywca wołowego. Pogłowie bydła mięsnego rośnie, ale w dalszym ciągu prawie 90% cieląt do opasu pochodzi od krów mlecznych. Dzięki tej decyzji prawie każdy rolnik w Polsce będzie miał możliwość przystąpienia do systemu QMP.

Zgodnie ze Standardami Systemu QMP - QMP BYDŁO  - Wydanie VII, obok produktu „Wołowina QMP z ras mięsnych” będzie dostępna także „Wołowina QMP z ras mlecznych”. To jest ważna informacja dla konsumentów, będą mogli rozpoznać na półce sklepowej wołowinę o gwarantowanym pochodzeniu z ras mięsnych, ale także wołowinę z ras mlecznych.

Polska Platforma Zrównoważonej Wołowiny miała swój znaczący udział w wyznaczeniu tego kierunku zmian. System jakości QMP został zmodyfikowany w kierunku produkcji zrównoważonej niskoemisyjnej. Taka produkcja jest wspierana w ramach WPR a w Polsce trwają prace nad wsparciem uczestników systemu QMP w ramach ekoschematu dobrostan zwierząt. Wprowadzenie tego wsparcia od 2024 roku da silny impuls do zwiększania produkcji wołowiny certyfikowanej zrównoważonej, z wyższym dobrostanem zwierząt.

pzpbm

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.