piątek, 07 październik 2022
poniedziałek, 19 wrzesień 2022 11:35

Polska firma FRIZO wykona instalację chłodniczą dla największego producenta frytek w Europie.

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Firma Frizo Sp. z o.o. zrealizuje innowacyjny projekt instalacji chłodniczej  dla firmy Farm Frites Poland SA, która obecna jest na rynku polskim od 28 lat.

Firma Farm Frites BV, założyciel firmy Farm Frites Poland SA,  jest firmą rodzinną, utworzoną w Holandii w 1971 roku i posiadającą pięć fabryk zlokalizowanych w Holandii, Belgii, Polsce i Egipcie.  W związku z rozwojem zakładu produkcyjnego w Lęborku, firma podjęła współpracę z polskim producentem energooszczędnych urządzeń chłodniczych w obszarze rozbudowy linii produkcyjnej.  Inwestycja ma się składać z dwóch etapów prac, które zakładają budowę amoniakalnej instalacji chłodniczej zasilającej tunele mroźnicze frytek. Docelowo inwestycja pozwoli na dwukrotne zwiększenie wydajności linii produkcyjnej frytek.

„Powierzone zadanie umacnia naszą pozycję jako czołowego dostawcy rozwiązań chłodniczych i wentylacyjnych w Polsce. Zaufanie do naszej firmy takiego zakładu jak Farm Frites stanowi dla nas kolejny bodziec do działania i udowadnia, że polscy inżynierowie potrafią sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Cieszy bardzo fakt, że klienci przykładają coraz większą wagę do rozwiązań nie tylko ekologicznych, ale przede wszystkim energooszczędnych, w których się specjalizujemy” – powiedział Prezes Frizo, Sławomir Kubiczek.

Start produkcji nowej linii przewidywany jest w październiku 2023 r.

***

Frizo Sp. z o.o. to pionierska firma na rynku chłodnictwa i wentylacji przemysłowej. Zapewnia pełną obsługę inwestycji: profesjonalne doradztwo, projekt i realizację przy wsparciu zespołu ponad 100 inżynierów. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym w Miszewku pod Gdańskiem i dwoma oddziałami: w Warszawie i Gliwicach. Posiada największy dział projektowy, który realizuje inwestycje  dla czołowych zakładów przemysłowych na terenie całego kraju.

Firma słynie z niekonwencjonalnych, energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań opracowywanych na indywidualne życzenie klienta.

W zeszłym roku FRIZO otrzymało dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych na realizację innowacyjnego w skali światowej projektu  amoniakalnych pomp ciepła, który ponad sześciokrotnie obniży zużycie energii cieplnej w zakładach przemysłowych.

frizo

 

 

 

 

Kontakt:

Frizo Sp. z o.o.

Ul. Wiertnicza 108, 02-952 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.frizo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.