sobota, 25 wrzesień 2021
środa, 15 kwiecień 2020 09:04

Pudliszki przekazują produkty o wartości 1 mln zł osobom objętym kwarantanną

Pudliszki, polska marka przetwórstwa warzywnego, przekazuje swoje produkty o łącznej wartości 1 miliona złotych osobom objętym kwarantanną domową, spowodowaną pandemią koronawirusa. Do potrzebujących Polaków trafią m.in. warzywa w puszkach, makarony i gotowe dania obiadowe. Partnerem akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności, która od 27 lat wspiera pożywieniem osoby w potrzebie.

W związku z pandemią koronawirusa, wiele grup społecznych potrzebuje wsparcia. Uwaga skupia się głównie na pracownikach służby zdrowia i osobach starszych, jednak mocno rosnącą grupą w potrzebie są osoby objęte kwarantanną domową. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że w Polsce jest ich już ponad 155 tys. – a liczba ta zwiększa się z dnia na dzień. Nie mogą one opuszczać miejsca zamieszkania, a co za tym idzie – nie mają możliwości samodzielnego zrobienia zakupów. W obliczu rozwoju pandemii, marka Pudliszki postanowiła wesprzeć osoby objęte kwarantanną, przekazując im swoje produkty.

„Z podziwem obserwujemy jak Polacy wspólnie przeciwdziałają rozwojowi koronawirusa i na wiele sposobów starają się wspierać potrzebujących. Jako producent żywności, mamy do spełnienia ważną misję – nieprzerwanie dostarczać ludziom pożywienie. Decyzja o przekazaniu produktów jest naszą cegiełką i wsparciem potrzebujących rodzin” – mówi Rafał Walendzik, dyrektor zarządzający marki Pudliszki.

W paczkach znajdą się m.in. makarony, produkty pomidorowe, kukurydza, fasola i groszek w puszkach oraz gotowe dania obiadowe. Pierwsze z nich zostaną dostarczone w połowie kwietnia. Żywność trafi do osób potrzebujących za pośrednictwem partnera strategicznego akcji – Federacji Polskich Banków Żywności, której misją jest przekazywanie żywności najbardziej potrzebującym. W obliczu pandemii jako jedna z pięciu organizacji w kraju zadeklarowała pomoc osobom na kwarantannie.

Produkty zostaną przekazane do 14 oddziałów Banków Żywności w całym kraju, a stamtąd zostaną odpowiednio rozdystrybuowane do osób objętych kwarantanną. Zapotrzebowanie na produkty określane będzie przez lokalne jednostki Banków Żywności, na podstawie informacji przekazywanych przez Sanepid, które dysponują pełną listą osób objętych kwarantanną.

 
Źródło informacji: Pudliszki

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.