piątek, 29 wrzesień 2023
środa, 05 lipiec 2023 11:49

Nowy detektor metali Mitus® - maksymalna czułość detekcji, minimum odrzutów

Przeczytasz w: 2 - 3 min

System detekcji metali Mitus® oferuje użytkownikom zupełnie nowy poziom wykrywania ciał obcych. Dzięki elastycznej funkcji modulacji MiWave - najnowszemu rozwiązaniu od firmy Minebea Intec, niezawodnie wykrywa zanieczyszczenia w produktach niezależnie od ich rozmiarów, kształtów i składu. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo produktu i najwyższą wydajność na linii produkcyjnej.

Dzięki nowemu detektorowi metali Mitus®, Minebea Intec oferuje wysoce precyzyjne rozwiązanie do wykrywania zanieczyszczeń w większości zastosowań w przemyśle mięsnym. Dzięki elastycznej funkcji modulacji MiWave system ignoruje niekorzystne efekty produktu spowodowane kształtem, rozmiarem i składem, a także unika fałszywych odrzutów. Dzięki różnorodności dostępnych modeli można go łatwo zintegrować z istniejącymi systemami.

Maksymalne bezpieczeństwo produktu i najwyższa wydajność

Produkty spożywcze w różny sposób oddziałują na pole elektromagnetyczne wytwarzane przez detektory – jest to tzw. „efekt produktu”. To, jak duży wpływ ma dany produkt zależy od szeregu czynników, w tym jego kształtu, rozmiaru, temperatury, wilgotności i stężenia niektórych składników, w szczególności zawartości soli w produkcie. Jeśli te właściwości ulegną zmianie, może to prowadzić do nieoczekiwanych efektów produktu, co może stanowić problem dla konwencjonalnych wykrywaczy metali. Kluczem do sukcesu jest tutaj elastyczność detektora. Mitus® świetnie radzi sobie z tym wyzwaniem dzięki innowacyjnej funkcji modulacji MiWave. Dzięki tej funkcji detektor automatycznie przetwarza fale nadajnika i inteligentnie ponownie analizuje częstotliwość odbiornika. Dzięki temu Mitus® automatycznie minimalizuje problem fałszywych odrzutów, zapewniając równocześnie maksymalną czułość wykrywania metali (żelaznych i nieżelaznych, stali nierdzewnej i metali lekkich, takich jak aluminium).

Mitus® umożliwia szybką i łatwą integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi

Mitus® jest niezwykle łatwy do zintegrowania z istniejącymi systemami produkcyjnymi. Jest on dostępny w większości standardowych rozmiarów i modeli (prostokątna lub okrągła cewka, także w wersji kompaktowej). Oznacza to, że można go zastosować nawet w ograniczonych przestrzeniach. Urządzenie można również łatwo połączyć z wagą kontrolną. Mitus® jest wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, który zapewnia łatwą obsługę. Jednym z przykładów jest tryb uczenia się, który redukuje konfigurację nowych produktów do kilku prostych kroków, oszczędzając w ten sposób cenny czas.

Mitus®: solidny, niezawodny i opłacalny

Detektor Mitus® jest skonstruowany zgodnie z wytycznymi Hygienic Designs, przez co czyszczenie i konserwacja są teraz łatwiejsze. Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej i odpowiednio zabezpieczone przed czyszczeniem strumieniem pod ciśnieniem. Dominują gładkie, samoodpływowe powierzchnie, a martwe przestrzenie i wgłębienia zostały zredukowane do minimum. Łatwe mycie oszczędza czas i materiały czyszczące, a tym samym koszty. "Mitus® to detektor metali najwyższej klasy. Jako krytyczny punkt kontroli zapewnia niezawodne wykrywanie ciał obcych pomimo wysokich i zmiennych efektów produktu", mówi Linus Dellweg, Global Product Manager w Minebea Intec.  „Dzięki najwyższej jakości i niezawodności nasze detektory chronią konsumentów i wspierają producentów już od ponad siedmiu dekad".

 pobrane

 

 

 

Minebea Intec Poland Sp. z o.o.

ul. Wrzesińska 70

62-025 Kostrzyn

tel. 61-656 02 98

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.minebea-intec.com

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.