piątek, 23 październik 2020
wtorek, 15 styczeń 2019 13:33

Perfekcyjne wykończenie: rola opakowania w segmencie premium gotowych posiłków

Kiedy szwajcarska firma Bina Bischofszell Food szykowała się do wprowadzenia na rynek nowego asortymentu ultra świeżych, zdrowych dań gotowych z segmentu premium, na pierwszy plan wysunęła się niezwykle ważna kwestia związana z opakowaniami.

Patrick Giessler, Specjalista ds. Rozwoju Opakowań w Bina Bischofszell Food, ujmuje tę kwestię następująco: „Kluczowym wyzwaniem jest to, aby nie stosować obróbki cieplnej w celu wydłużenia okresu przydatności. Ze względu na fakt, że danie jest ultra świeże, produkt nie może być poddany obróbce cieplnej na długo przed spożyciem. Jako firma dążymy do tego, aby tworzyć posiłki, które poprzez swoje wszystkie walory, jak również teksturę i wygląd, przypominają świeże dania przyrządzone samodzielnie w domu. Jest to nowe i innowacyjne podejście na szwajcarskim rynku, które spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez konsumentów”. 

Po dokładnym rozważeniu i przeanalizowaniu celów klienta w ramach tego projektu, firma Sealed Air Food Care zdecydowała, że Cryovac BDF® będzie najbardziej odpowiednim opakowaniem. Ta folia termokurczliwa wydobywa świeżość i podkreśla zdrowy wygląd żywności. 

Wysokie właściwości barierowe i hermetyczne uszczelnienie opakowania perfekcyjne wykonczenie rola opakowania w segmencie premium gotowych posilkowCryovac BDF gwarantują najwyższy poziom ochrony i zachowują świeżość posiłków na dłuższy czas.  Od momentu podjęcia przez Bina decyzji o zastosowaniu w swojej działalności folii termokurczliwej Cryovac BDF firmy Sealed Air, produkt był gotowy do umieszczenia na półkach sklepowych w zaledwie sześć tygodni. Zespół Sealed Air zapewnił wszelką niezbędną pomoc i sprzęt w rekordowo krótkim czasie.

Norbert Berglas, Kierownik ds. Kluczowych Klientów w Szwajcarii w Sealed Air Food Care, wyjaśnił: „Wygoda jest integralną częścią rozwiązań opakowaniowych firmy Sealed Air, a Cryovac BDF pomaga zwiększać poziom zadowolenia konsumentów, oferując produkt najwyższej jakości.

Kompleksowe wsparcie zespołu Sealed Air podczas całego projektu, począwszy od opracowania produktu, przez instalację, po szkolenia i stałą pomoc, pozwoliło firmie Bina osiągnąć ustanowione cele biznesowe”.

„Innym ważnym czynnikiem zapewniającym sukces jest przygotowanie posiłków – najwyższej jakości starty ser, świeże pomidory i zioła – to właśnie odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu przez konsumentów decyzji o zakupie. 

Pod tym względem opakowanie jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala podkreślić świeży wygląd produktów” – powiedział Patrick Giessler.

Prezentacja produktów ma istotny wpływ na sprzedaż. Wyjątkowe zalety folii Cryovac BDF, doskonała przezroczystość i przejrzystość zapewniają maksymalną atrakcyjność produktów w punkcie sprzedaży.

„Projekt został również zrealizowany mając na uwadze zrównoważony rozwój. Wybraliśmy drewniane tacki nie tylko dlatego, że dzięki niej produkt wyróżnia się na półce sklepowej, ale także z tego względu, że opakowanie wykonane z materiałów odnawialnych pozwala nam realizować naszą wizję. Dostarczamy świeże produkty, które potrzebują mniej energii, ponieważ nie przetwarzamy ich w procesie obróbki cieplnej. Folia jest wystarczająco mocna, aby spełnić wszystkie oczekiwania związane z dystrybucją produktów. Wartością dodaną w porównaniu z tradycyjnymi daniami gotowymi na tackach, jest to, że otrzymujemy świeży w dotyku, domowy produkt” - stwierdził Patrick Giessler.

Seria badań przeprowadzonych w Packforum®, centrum innowacji firmy Sealed Air znajdującym się w Paryżu, potwierdziła, że Cryovac BDF oferuje wyjątkowe właściwości techniczne i korzyści sprzedażowe, których wymagała nowa linia produktów. Te pozytywne wyniki pozwoliły firmie Bina docenić właściwości folii termokurczliwej Cryovac BDF, jak również z powodzeniem zastosować to rozwiązanie w procesie produkcji. 

„Wybierając rozwiązania opakowaniowe dla naszych produktów, największym priorytetem jest bezpieczeństwo produktu w całym procesie – od linii pakującej, przez logistykę i handel detaliczny, aż po stół konsumenta. Wykorzystujemy najnowocześniejsze i innowacyjne materiały zatwierdzone do kontaktu z żywnością, które oferują maksymalną trwałość”, dodał Patrick Giessler.

Norbert Berglas, Kierownik ds. Kluczowych Klientów w Szwajcarii w Sealed Air Food Care, wyjaśnił: „Jako długoletni partner firmy Bina z przyjemnością wspieraliśmy ich w dostarczaniu tej innowacyjnej serii gotowych posiłków z segmentu premium. Mając świadomość tego, jak ważnym elementem tego projektu jest opakowanie, firma Sealed Air zaproponowała, że Cryovac BDF będzie najlepszym rozwiązaniem”. 

Firma Bina oferuje gamę wysokiej jakości, zdrowych dań gotowych pod marką Anna’s Best. Zastosowanie innowacyjnych i nieoczekiwanych opakowań, takich jak drewniana tacka i zapewniająca lepszą prezentację produktu folia Cryovac BDF o doskonałej przezroczystości, pozwala na zdecydowane odróżnienie się od konkurencji oraz wzmocnienie pozycji marki.

Zrzut ekranu 2019 01 23 o 09.27.42

 

 

 

 

 

Osoba kontaktowa: Maciej Gierszewski

Business Development Manager

Central Europe 

Food Care

Sealed Air Polska Sp. z o.o.

ul.Ożarowska 28A, Duchnice

05-850 Ożarów Mazowiecki

tel. +48 227315901, kom. +48602505909

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o firmie Sealed Air

Sealed Air Corporation to przedsiębiorstwo oparte na wiedzy, które koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu opakowań, pomagając klientom w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju w obliczu największych aktualnych wyzwań społeczno-środowiskowych. Nasza oferta produktów najbardziej rozpoznawalnych marek, w tym rozwiązania Cryovac® do pakowania żywności oraz materiały wyściełające Bubble Wrap®, pozwala na bezpieczniejsze dostawy żywności, zmniejszenie marnowania żywności oraz ochronę wartościowych towarów transportowanych na całym świecie. W 2016 roku sprzedaż Sealed Air osiągnęła wartość 4,2 miliarda dolarów. Firma zatrudnia około 14000 pracowników i obsługuje klientów w 117 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.SealedAir.com.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.