piątek, 01 grudzień 2023
środa, 11 lipiec 2018 14:03

Automatyczny wilk kątowy z oferty Metalbud Nowicki do rozdrabniania bloków mięsa mrożonego

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Wilki kątowe typu W-200 B oraz W-280 B są urządzeniami o znacznie większych możliwościach zastosowania w technologii przetwórstwa mięsnego od powszechnie stosowanych wilków. 

automatyczny wilk katowy z oferty metalbud nowicki do rozdrabniania blokow miesa mrozonego 3

Z uwagi na swą specjalną konstrukcję, ten model wilka przeznaczony jest zasadniczo do rozdrabniania zamrożonego w bloki mięsa wieprzowego, wołowego, również z kością oraz drobiu i jego elementów oraz rozdrabniania imielenia wszelkich elementów mięsnych bez kości jako proces wstępny przed mieszaniem, przyprawianiem, nadziewaniem i formowaniem, w zależności od potrzeb technologicznych i rozwoju tychże procesów i nowych wyrobów w  zakładach przetwórstwa spożywczego. Urządzenie to nie tylko znajduje zastosowanie w przetwórstwie mięsa, ale również w innych gałęziach przetwórstwa, w tym w branży owocowo-warzywnej, cukierniczej i piekarniczej. Jest maszyną, która łączy w sobie wszystkie cechy klasycznego wilka masarskiego o znacznie większych możliwościach zastosowań niż inne tego typu podobne urządzenia. 

Cechą innowacyjności tego typu wilków jest ich uniwersalność oraz  oszczędność czasu, ponieważ wszystkie procesy są prowadzone w jednym urządzeniu, co zapewnienia również ograniczenie do minimum wystąpienia zagrożeń mikrobiologicznych. Istotnym jest skupienie miejsca obróbki w zamknięty obszar ograniczony wielkością urządzenia i aspekt ekonomiczny, zwiększenie rentowności produkowanych wyrobów.

Specjalna konstrukcja mechaniczna wilka umożliwia załadunek całych zamrożonych bloków mięsnych i ich skrobanie w leju, rozdrabnianie i prasowanie w gardzieli oraz mielenie na odpowiednio dobranych narzędziach tnących. Unikalna konstrukcja ślimaków zapobiega nadmiernemu wzrostowi temperatury podczas rozdrabniania i w połączeniu z odpowiednio dobranym zestawem narzędzi tnących umożliwia uzyskanie różnych stopni rozdrobnienia, a w przypadku rozdrobnienia tkanki kostnej porównywalnie do granulacji uzyskiwanej na kutrze misowym.

Poza jego unikalną konstrukcją mechaniczną korpusu, zasobnika, gardzieli i ślimaków podającego i roboczego, wilk posiada również własną konstrukcję programów technologicznych. Całość konstrukcji mechanicznej wykonana jest z najwyższych gatunków stali kwasoodpornej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii ich obróbki.

Istnieje możliwość zestawienia urządzenia w całych ciągach specjalistycznych linii produkcyjnych. Nie bez znaczenia są koszty eksploatacji i bezpieczeństwa obsługi. Osiągane efekty w procesach szybkiego rozdrabniania mrożonek  zainteresują na pewno dużą grupę producentów korzystających z coraz bardziej rozwijających się nowych technologii przetwarzania mięs i innych produktów spożywczych.

Zastosowanie wilka W-200 B lub W-280 B w technologii przetwórstwa pozwala na skrócenie wielu procesów, skupienie obróbki w jednym miejscu i gwarantuje ograniczenie zagrożeń skażeń mikrobiologicznych produktów. Ponadto wielofunkcyjność i nowoczesność wykonania urządzenia wpływa na poprawę higieny pracy, czasu obróbki, ergonomię i bezpieczeństwo obsługi.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.