czwartek, 30 marzec 2023
piątek, 17 luty 2023 14:08

Nowa generacja wirówek ALFA LAVAL

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Nowa generacja wirówek ALFA LAVAL gwarantuje Państwu oszczędność, łatwość obsługi, szybsze i dokładniejsze mycie. To wszystko osiągamy dzięki unikalnym cechom, które zostały opisane poniżej.

Hermetyczna konstrukcja marcin maciejewski fb mont

HermeticDesign CMYKTechnologia hermetycznego projektu wirówki wywodzi się jeszcze z wirówek, stosowanych przez Alfa Laval na szeroką skalę na rynku biotechnologicznym.

Stworzoną ją z myślą o zapobieganiu pewnemu rodzajowi rozpadu komórki, a właściwie uszkodzenia jej ścianki w procesie separacji.

W mleczarstwie technologia ta używana jest w celu zabezpieczenia przed emulgowaniem śmietany lub mleka. Wygląda to podobnie jak w procesach związanych z olejem roślinnym, gdzie również zapobiegano emulgacji wody czy samego oleju.

W wirówce hermetycznej nie mamy kontaktu powietrza z cieczą, dzięki czemu redukujemy siły ścinające i zapobiegamy gromadzeniu się tlenu. Środowisko pozbawione powietrza w cieczy procesowej zapewnia lepszą kontrolę procesu i optymalne warunki jej pracy,
a także, co warto podkreślić, znacznie redukuje zużycie energii.

Nasze separatory różnią się w swojej konstrukcji. W przeszłości posiadaliśmy separatory, w których wlot cieczy przeznaczonej do separacji był na górze.

Poszliśmy jednak inną drogą, w której to wprowadzamy ciecz od dołu za pomocą unikalnego wydrążonego wrzeciona. Pozwala to przede wszystkim na znacznie łatwiejszą konserwacje urządzenia.

Należy także wspomnieć o zużyciu energii, która właśnie dzięki łatwemu napełnianiu i rozprowadzaniu jej od dołu możemy być znacznie zredukowana. Jest to jedna z cech, która przyczynia się do mniejszego zużycia energii. Uważamy, że jest to najlepsza technologia hermetycznej konstrukcji na rynku, co potwierdza wielu naszych klientów.

 

Alfa Laval eMotion® miroslaw domanski osm piaski

eMotion CMYKTo prosty, ale niezwykle skuteczny patent, dzięki któremu wykorzystujemy pompę próżniową w celu eliminacji powietrza pomiędzy misą separatora o obudową w jak największym możliwym stopniu.

Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać mniejsze zużycie energii poprzez redukcję do minimum tarcia na linii misa separatora - powietrze.

Dzięki temu rozwiązaniu zapewniamy również dużo niższy poziom głośności naszego separatora, a także wyższy poziom higieny.

 

Alfa Laval UniDisc™

UniDisc CMYKJedna z naszych najnowszych technologii UniDisc™ zapewnia lepszą wydajność separacji nawet o 30%.

W specjalnie zaprojektowanych talerzach nie znajdziemy żadnych spawów, zastosowano natomiast wiele mniejszych dystansów, aby skutecznie oddzielić jedne talerze od drugich, ale także zwiększyć efektywność
i skuteczność separacji.

Również dzięki mniejszym dystansom pomiędzy samymi talerzami w samej wirówce możemy umieścićjerzy lelito kamos ich więcej, dzięki czemu zwiększamy wydajność całego separatora.

Dzięki temu, iż na powierzchni talerzy nie znajdziemy żadnych spawów, zapewniamy najwyższy stopień higieny, oszczędzając tym samym znaczące ilości wody, użytej chemii czy samego czasu potrzebnego do mycia.

alfa laval

 

 

 

 

Damian Bartkowiak MSc Eng
Channel Manager, Business Division Food & Water
Tel direct: +48 22 336 64 58 - Mobile: +48 603 223 548
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.alfalaval.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.