piątek, 03 grudzień 2021
sobota, 03 kwiecień 2021 13:49

Rozwój to nic innego, jak szansa, by stać się lepszym

Miniony rok w firmie TORPOL upłynął pod znakiem okrągłego Jubileuszu 30-lecia działalności spółki oraz rozpoczęcia produkcji worków papierowych w nowym zakładzie produkcji opakowań w Szczuczynie, na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma dokonała szeregu inwestycji podnoszących jakość wyrobów, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Pomimo trudności, z którymi przyszło mierzyć się w związku z pandemią, firma, przestrzegając najwyższych standardów bezpieczeństwa, zachowała ciągłość łańcucha dostaw i nie zawiodła swoich stałych odbiorców. Nie udałoby się to, gdyby nie codzienne, odpowiedzialne zaangażowanie pracowników, którzy sprostali wszystkim zmianom organizacyjnym i w poszanowaniu narzuconych reżimem sanitarnym zaleceń potrafili odnaleźć się jako zgrany zespół w tym trudnym dla wszystkich czasie. 

Dzięki współpracy z jedną z największych i najnowocześniejszych mleczarni w Europie oraz jednostką B+R oferta produktowa spółki poszerzyła się o pakiet produktów dotychczas nieoferowanych w kraju, na które uzyskała prawo własności przemysłowej w obszarze „Wynalazki i wzory użytkowe".

Pokłosiem zakończenia inwestycji infrastrukturalnej jest wdrożenie nowego systemu produkcyjnego klasy MES, umożliwiającego efektywne zbieranie informacji o procesie produkcyjnym w czasie rzeczywistym i ich transfer na obszar biznesowy. Rozwiązanie to zapewnia szybki i łatwy dostęp do funkcji identyfikacji produktu oraz pełną identyfikowalność wyrobów. Ponadto przedsiębiorstwo, jako jedyne w kraju, wprowadza międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności BRCGS Packing Materials Issue 6 dla opakowań. Uzyskanie certyfikatu wiązać się będzie dla firmy i jej interesariuszy z wieloma korzyściami, albowiem norma jest skoncentrowana na bezpieczeństwie i jakości opakowań, obserwacji działań przedsiębiorstwa i możliwości szybkiego reagowania. Dzięki usystematyzowanym standardom pracownicy będą dysponowali wiedzą o spełnieniu przez firmę wszystkich wymagań.

Monika Lipska

Monika Lipska – Dyrektor Rozwoju i Handlu

TORPOL to firma, która jest doceniana przez niezależne wywiadownie i programy przedsiębiorczości. Miesięcznik gospodarczy FORBES wyróżnił firmę Diamentem Forbesa 2021. TORPOL to również laureat Gazeli Biznesu 2021 oraz konkursu Dobra Firma 2020 – Najbardziej Efektywny Pracodawca. Przedsiębiorstwo zostało Laureatem XXIII edycji Programu "Przedsiębiorstwa Fair Play" i zdobywcą Nagrody za proekologiczną działalność a także został nominowany do nagrody EkoSymbol 2021. Firma jest również uczestnikiem Programu Wspieram Bezpieczeństwo Energetyczne Polski.

torpol reklama2

Firma zmierza do tego, by produkowane worki papierowe stały się produktami premium, a TORPOL był synonimem dobrej marki. Dbałość o wysoką jakość, promocja nowych produktów, podnoszenie standardów bezpieczeństwa, pielęgnowanie świadomości ekologicznej wśród interesariuszy, a nawet lokalnej społeczności to kierunek, w którym TORPOL podąża. Świadczyć o tym może jesienne wydarzenie pt. "Opakujemy Twój biznes w naturę" zorganizowane przez firmę we współpracy z Urzędem Miejskim w Szczuczynie, akcentujące obecność spółki na przemysłowej mapie regionu, propagujące zalesianie przestrzeni oraz edukację najmłodszych pod kątem segregacji odpadów, a także kultywowanie lokalnych tradycji.

Worki ekologiczne, które spółka wprowadziła do oferty handlowej to przyszłość nowych technologii produkcji. Stosowanie surowców biodegradowalnych przyczyni się do zmniejszenia negatywnego wpływu oddziaływania na środowisko.

torpol logo

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.