niedziela, 21 kwiecień 2024
niedziela, 27 grudzień 2020 12:37

Zmiany w Zarządzie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Od 1 stycznia Wiceprezesem Zarządu ds. Produkcji SM Mlekpol został Zbigniew Groszyk, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Zakładu Produkcyjnego w Grajewie.

Wielkość Spółdzielni oraz konieczność sprostania dynamicznym zmianom rynkowym były podstawą powołania Wiceprezesa ds. Produkcji. W ramach swoich obowiązków nowy Członek Zarządu będzie odpowiadał m.in. za nadzór nad przetwórstwem mleka, serwatki i innych produktów, rozwój dotychczasowego asortymentu, wdrażanie innowacji technologicznych, racjonalne wykorzystanie zdolności przetwórczych, zużycie opakowań i środków myjących oraz automatyzację procesów produkcyjnych.

Zbigniew Groszyk pracuje w naszej Spółdzielni od blisko 25 lat pracy, podczas których dał się poznać nie tylko jako znakomity specjalista, posiadający wiedzę i doświadczenie, ale również jako wspaniały człowiek. Dlatego jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układa się harmonijnie i zgodnie, a realizacja stojących przed nami zadań i wyzwań będzie powodem do dumy i satysfakcji ­– mówi Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

Zbigniew Groszyk jest związany ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol od 25 lat. W 1996 r., po ukończeniu studiów na kierunku Technologia Żywności, o specjalności Przetwórstwo Mleka, podjął pracę w zakładzie SM Mlekpol w Grajewie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał jako operator maszyn, a następnie kierownik zmiany produkcyjnej. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i konsekwencji w działaniu już po 5 latach otrzymał propozycję objęcia stanowiska Dyrektora Zakładu Produkcyjnego w Grajewie. Podczas pełnienia swojej funkcji przyczynił się do rozwoju grajewskiego zakładu – w tym czasie m.in. ponad czterokrotnie wzrósł skup mleka, a poczynione inwestycje pozwoliły dostosować produkcję do nowych oczekiwań konsumentów i wymagań rynku. Wśród kluczowych działań wymienić można m.in.: kilkukrotną rozbudowę działu UHT (zwiększenie mocy produkcyjnych), budowę nowej masłowni w 2004 r., uruchomienie wydziału konfekcjonowania sera w 2011 r. oraz działu produkcji serka ziarnistego wiejskiego i grani w 2012 r.

Od 2021 r. Zarząd Spółdzielni tworzą: Edmund Borawski (Prezes Zarządu), Sławomir Olszewski (Wiceprezes) oraz nowo wybrany Zbigniew Groszyk (Wiceprezes ds. produkcji).

 

Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.