niedziela, 21 kwiecień 2024
środa, 17 czerwiec 2020 12:08

LNG - nowe paliwo dla przemysłu i pojazdów

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Dlaczego warto wybrać LNG?

Wysokie ceny prądu i paliwa do kotła? Technologia LNG pozwala tanio uzyskiwać ciepło i energię elektryczną w jednym procesie. Możliwe jest to dzięki modułowi kogeneracji, który znacząco poprawia efektywność energetyczną i produkcyjną zakładu. Zwłaszcza w porównaniu z rozdzielonym wytwarzaniem ciepła i prądu. Gaz LNG stosowany jest dla klientów bez dostępu do gazociągu, jako alternatywa dla gazu sieciowego  lub  jego uzupełnienie z uwagi na sezonowy charakter produkcji. Inwestycja w nowoczesną kotłownię zasilaną LNG może nawet pięciokrotnie obniżyć koszty uzyskiwania energii w porównaniu z kotłownią starego typu. Ze stacji LNG można także zasilić pojazdy firmy – auta dostawcze i ciężarowe na CNG/LNG. Gaz ziemny to redukcja wydatków na paliwo nawet o 40% względem oleju napędowego.

lng2

Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Gaz LNG to najczystsze paliwo kopalne, bezpieczne w transporcie i wykorzystaniu w instalacjach klienta. Jego spalanie jest całkowicie zautomatyzowane. Przy spalaniu LNG nie powstaje sadza, a emisja CO2 jest ograniczona o połowę. Dzięki temu spełnione są rygorystyczne normy środowiskowe UE, co obniża opłaty za emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Gaz ziemny do napędu pojazdów to możliwość uzyskania dotacji na zakup nowych aut, a także poprawa wizerunku ekologicznego.

Dystrybucja i wykorzystanie LNG

Dostawy LNG Cryogas realizuje własnymi cysternami drogowymi bezpośrednio do stacji klienta. Nasza firma zapewnia także stacje LNG z niezbędnymi instalacjami, jak palniki gazowe czy dystrybutory tankowania pojazdów. Stacja LNG może być wybudowana i gotowa do użytku już w ciągu kilku miesięcy od podpisania umowy.

cryogas

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.