sobota, 02 marzec 2024
piątek, 23 sierpień 2019 12:47

Zawory Bardiani Valvole – europejska technologia, najwyższa jakość, rozsądna cena

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Producenci coraz częściej inwestują w nowe technologie. Wiedzą, że dzięki innowacyjności mają szansę sprostać wyzwaniom rynku i potrzebom konsumentów. Podstawowym warunkiem stawianym urządzeniom jest wysoka jakość i niezawodność. Tą zasadą kieruje się też dystrybutor – firma OptiFlow.

Wywiad z Jakubem Stobieckim, właścicielem firmy OptiFlow

Skąd pomysł na współpracę z firmą Bardiani?

Moje kontakty z branżą komponentów procesowych są bardzo długie. Poznałem ten rynek zarówno od strony sprzedaży urządzeń dedykowanych do przemysłu, ale też w zakresie doradztwa, doboru i rozwoju linii produkcyjnych, współpracując zarówno z  globalnymi koncernami, jak również małymi rodzinnymi przedsiębiorstwami. Doskonale znam potrzeby rynku, a to dzięki wsłuchiwaniu się w głos naszych klientów. Każda potrzeba rodzi pomysł i tak też było w przypadku współpracy z producentem zaworów Bardiani należącym do grupy CSF, która dostarcza także pompy i wymienniki ciepła.

Dlaczego podjął Pan współpracę z grupą CSF i ich urządzenia wprowadził Pan na rynek polski?

Region Parma we Włoszech słynie nie tylko ze znanego na całym świecie parmezanu, ale jest też kluczowym producentem żywności. Znajduje się tak także jeden z najstarszych na świecie uniwersytetówzawory2 (założony w X wieku). Połączenie zasobów naturalnych tego regionu oraz wiedzy i technologii, dało początek wielu firmom produkującym urządzenia i komponenty procesowe dla przetwórstwa żywności. Obecnie część z nich weszła w skład globalnych koncernów, inne pozostały firmami rodzinnymi. Bardiani jest dynamicznie rozwijającą się firmą. Projektuje, produkuje i dostarcza zawory do aplikacji higienicznych dla ponad 70 krajów na świecie.

Co wyróżnia zawory Bardiani?

Jedną z kluczowych cech zaworów Bardiani jest produkcja metodą obróbki skrawaniem z wykorzystaniem stali najwyższej jakości. W przeciwieństwie do większości popularnych zaworów dostępnych na rynku, produkowanych poprzez tłoczenie, technologia Bardiani pozwala na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów oraz tworzenie niezliczonej ilości konfiguracji zaworów. Przykładem może być jedna z naszych ostatnich realizacji, w której realizowaliśmy zamówienie zaworów mix-proof o średnicy DN200.

Jakość zaworów jest potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami: EHEDG, 3A, CRN (Canadian Registration Number) i certyfikat PMO.

Biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania zaworów, możliwość realizacji indywidualnych zamówień,  jak więc kształtuje się poziom cenowy zaworów Bardiani? zawory3 600x400

Nie tylko na polskim rynku, ale globalnie firma Bardiani utrzymuje politykę cenową pozwalającą na zapewnienie konkurencyjności swoich  produktów. Pomimo produkcji metodą obróbki skrawaniem, firma znajduje inne możliwości obniżenia kosztów. Są to między innymi integrowane zakupy dla całej grupy CSF, co wiąże się z ponoszeniem kosztów tylko za faktycznie wykorzystany materiał.

Kolejny aspekt to relatywnie płaska struktura zarządzania w grupie, do której należy Bardiani, co zdecydowanie obniża koszty utrzymania kadry kierowniczej (uśmiech). Reasumując – taki model działania pozwala produkować najwyższej jakości komponenty  i utrzymywać koszty na niskim poziomie.

Co dla Pana firmy było najważniejsze przy wyborze właściwego partnera w biznesie?

Kiedy tworzyliśmy OptiFlow, chcieliśmy nie tylko zarabiać, ale też dokonywać zmian na rynku polskim w zakresie dostępności nowoczesnych technologicznie rozwiązań maszyn i urządzeń dla przemysłu. Zawory Bardiani spełniają nasze wymagania jako dystrybutora oraz wymagani naszych klientów. Ich jakość oraz konkurencyjna cena sprawia, że są jednym z najchętniej stosowanych zaworów w instalacjach.

OptiFlow wektor

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.