wtorek, 19 styczeń 2021
środa, 17 czerwiec 2020 12:20

Innowacje TREPKO

Każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klientów, które przekładane są przez specjalistów TREPKO na język inżynierski. Nasze dążenia mają wspomóc klientów w osiągnięciu sukcesu oraz w podniesieniu ich konkurencyjności na rynku.

Działalność TREPKO koncentruje się na dwóch rodzajach innowacji: innowacjach procesowych i produktowych, które są ze sobą ściśle powiązane, w ramach tego samego projektu. TREPKO dostarcza pełne linie pakujące składające się z różnych rodzajów maszyn jednostkowych i rozwiązań pakowania zbiorczego, z pełną obsługą techniczną. W ostatnim czasie wprowadzono szereg ciekawych, nowych rozwiązań ilustrujących politykę innowacyjną TREPKO. Przykładem jest w pełni automatyczna linia do pakowania „bag in box”, maszyna do pakowania zbiorczego kubków w opakowania typu sleeve oraz linia do pakowania w bloki.

Kompleksowa linia do pakowania „bag in box”, 

Seria 600

Wieloletnie doświadczenie, jakie posiada TREPKO w produkcji maszyn pakujących tłuszcze, utorowało drogę do wprowadzenia kolejnej innowacji, w postaci w pełni automatycznej linii do pakowania bloków produktu w kartony od 5 do 25 kg. Jest to kompleksowa linia składająca się z kilku urządzeń, z których każde odpowiedzialne jest za konkretną sekwencję procesu pakowania. Proces pakowania rozpoczyna się od momentu uformowania kartonu, poprzez poprzeczne zgrzewanie dna worka, kontrolę zgrzewu oraz idealne dopasowanie worka do wnętrza kartonu.

innowacje trepko12

Po zakończeniu dozowania produktu, proces kończy się dokładnym zamknięciem folii i kartonu. Nowa technologia zastosowana w dozowniku wagowym sprawia, że opakowanie zostaje wypełnione z wysoką dokładnością  bez straty produktu, a zgrzewanie worka przy zastosowaniu próżni wydłuża okres przydatności do spożycia. 

Automat do pakowania w kartony typu sleeve, 

Seria 770

Najnowsze urządzenie do owijania w opakowanie kartonowe typu sleeve, reprezentuje główne zalety, charakterystyczne dla urządzeń produkowanych pod marką TREPKO. Maszyna umożliwia pakowanie kubków podawanych w jednym rzędzie, które grupowane są w różne układy i owijane kartonowym rękawem.

Szybka i prosta wymiana oprzyrządowania umożliwia zastosowanie różnych wzorów wykrojów kartonowych i kubków oraz grupowanie w liczne układy. Procedura wymiany oprzyrządowania oparta jest na beznarzędziowej wymianie łatwo dostępnych części formatowych oraz wyborze parametrów zapisanych w recepturach PLC. 

innowacje trepko3

Konstrukcja maszyny jest oparta o najnowsze rozwiązania napędowe, które zapewniają idealną synchronizację wszystkich mechanizmów oraz stabilność pracy przy najwyższych prędkościach. Praca w ruchu ciągłym trójgłowicowego obrotowego podajnika kartonów umożliwia szybkie i sprawne ich podawanie. Zastosowanie buforowego magazynu wykrojów zmniejsza częstotliwość ich uzupełniania, a tym samym zmniejsza koszt eksploatacji bez wpływu na wydajność maszyny. 

innowacje trepko4

Linia do napełniania, formowania i owijania bloków, 

Seria 850

Seria 850 została zaprojektowana do dozowania i owijania szerokiej gamy produktów pastowatych, w tym masła, tłuszczu mlecznego z dodatkiem olejów roślinnych, margaryny, w płyty i bloki o różnych kształtach i rozmiarach. Istotną częścią wszystkich maszyn Serii 850 jest system dozowania bazujący na pionowej lub poziomej zasadzie działania, wspieranej przez niezawodne napędy mechaniczne, połączone z technologią serwonapędów. Jednostka dozująca z podwójnym tłokiem, umożliwia dozowanie dużych objętości produktu bez obniżenia wydajności linii. Proces krystalizacji produktu odbywa się w tubie spoczynkowej, która stanowi integralną część systemu dozowania, co umożliwia ustawienie parametrów dozowania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami pakowanego produktu. Jednostka dozująca może być zintegrowana z urządzeniem do formowania i owijania. Dostępne są dwa modele maszyn z Serii 850 do pakowania, formowania i owijania dużych porcji. W ten sposób dostępne są różne formaty i rozmiary końcowego opakowania jednostkowego.

innowacje trepko5

innowacje trepko6

 

 

logo Trepko 300dpi scaled

 

TREPKO S.A.

ul. Roosevelta 116

62-200 Gniezno

Polska

tel. +48 61 426 50 41

fax +48 61 426 50 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.