poniedziałek, 15 sierpień 2022
czwartek, 21 lipiec 2022 14:37

Jubileusz Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP

Przeczytasz w: 1 minute

Stowarzyszenie Rzeźników I Wędliniarzy RP obchodzi 100-lecie istnienia.

Do kalendarza tej organizacji weszły rocznicowe pielgrzymki na Jasnej Górę. Takie jubileuszowe spotkania przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej odbyły się z okazji 90- i 95-lecia.

Z tej okazji w sobotę 28.05.2022 w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta msza święta z udziałem członków Stowarzyszenia oraz gości, wśród nich pojawił się m.in. wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi pan Norbert Kaczmarczyk. Liczne grono przedstawicieli branży mięsnej po mszy udało się do nowopowstałej Kaplicy Jana Pawła II. Tam wysłuchano prelekcji o Jasnej Górze, po niej głos zabrali kolejno ksiądz Tadeusz Magas - kapelan branży mięsnej, Zbigniew Nowak - przewodniczący Rady Krajowej SRW RP, Janusz Rodziewicz - prezes stowarzyszenia, wiceminister  Norbert Kaczmarczyk oraz Janusz Walczak- przewodniczący Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na obiad. To kolejny akord w cyklu obchodów 100 lecia naszej organizacji. Już 23 września odbędą się Jubileuszowe Obchody 100 lecia naszej organizacji.

W jubileuszowych planach  SRW RP jest kolejne spotkanie połączone z rocznicowe konferencją. Odbędzie się we wrześniu na Zamku Gniew.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.