piątek, 03 grudzień 2021
środa, 24 listopad 2021 11:49

Technologie łączą branżę - relacja z konferencji FORUM MIĘSNE TECHNOLOGIE 2021

Za nami długo oczekiwane przez branżę wydarzenie, poświęcone prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań mających decydujący wpływ na podniesienie rentowności zakładów przetwórczych.

Konferencja FORUM MIĘSNE TECHNOLOGIE 2021 odbyła się w dniach 20-21 października w hotelu CUKROWNIA ŻNIN pod Bydgoszczą. W spotkaniu uczestniczyło 250 osób z ponad 100 firm.

Reprezentowali oni zarówno czołowe zakłady przetwórstwa mięsnego i drobiarskiego, jak i mniejsze firmy przetwórcze, również bardzo ważne na mapie zakupowej konsumenta. Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli przetwórstwa rybnego, dla których większość prezentowanych rozwiązań jest pokrewna z ofertą skierowaną dla branży mięsnej. Na FORUM obecni byli dostawcy technologii reprezentujący zarówno wiodące polskie firmy, jak i czołowe koncerny światowe. Formuła konferencji umożliwiła im zaprezentowanie oferty podczas paneli prelekcyjnych oraz bezpośrednio na stoiskach targowych. Wśród uczestników konferencji nie zabrakło przedstawicieli środowiska naukowego oraz reprezentantów czołowych organizacji branżowych, które objęły wydarzenie honorowym patronatem.

Konferencja odbyła się w formule dwudniowej, gdzie w osobnej sali plenarnej przedstawiciele przemysłu mięsnego i drobiarskiego mogli zapoznać się z interesującymi ich zagadnieniami prezentowanymi przez czołowe firmy dostawcze. W ponad 35 prelekcjach, podzielonych na panele tematyczne, poruszono tak ważne dla branży zagadnienia, jak: wpływ nowoczesnych technologii na rentowność zakładów, optymalizacja kosztów, bezpieczeństwo energetyczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne czy też kwestie prawne oraz funduszy unijnych. 

Uzupełnieniem całości były targi z ponad 50 stoiskami firmowymi, na których odbywały się spotkania dostawców z przedstawicielami zakładów mięsnych. Tam też spotykały się potrzeby właścicieli zakładów planujących kolejne inwestycje z szeroką ofertą dostawców. Liczne rozmowy na stoiskach oraz w czasie spotkań nieformalnych zaowocowały nawiązaniem wartościowych kontaktów.

FORUM MIĘSNE TECHNOLOGIE 2021 pokazało, jak ważnym elementem prowadzenia biznesu jest możliwość bezpośredniej relacji z kontrahentem. W opinii wielu uczestników było to bardzo pożyteczne spotkanie, a nawiązane kontakty mogą przełożyć się na konkretne efekty już w najbliższym czasie.

Po każdym z dwóch dni konferencyjnych, przeplatanych dużą ilością prelekcji i rozmów na stoiskach, przygotowaliśmy dla uczestników wieczorne atrakcje. W dniu pierwszym zaczęliśmy od serwowania doskonale przyrządzonej wołowiny z lokomotywki grillowej oraz specjalnie przygotowanych lokalnych wyrobów wędliniarskich. To wszystko z możliwością oglądania na dużym ekranie meczu Ligi Mistrzów przy piwku KOMPANII PIWOWARSKIEJ. Na mniej zagorzałych kibiców w osobnej sali balowej czekała kolacja z muzyką i tańcami.

Drugi dzień konferencji zakończyliśmy uroczystym balem do białego rana! Parkiet zapełnił się po brzegi, a branża mięsna pokazała, jak potrafi się bawić! W trakcie tego wieczoru wręczyliśmy najlepiej typującym wynik meczu atrakcyjne nagrody.  Złożyliśmy też podziękowania Partnerom konferencji, gdyż jak wiemy,  wpływ na sukces wydarzenia miały działania zespołowe. Jako organizatorzy zrobimy wszystko, aby kolejne edycje FORUM jeszcze skuteczniej konsolidowały przedstawicieli przemysłu mięsnego z dostawcami technologii.

Wśród przedstawicieli zakładów przetwórczych uczestniczących w FORUM MIĘSNE TECHNOLOGIE 2021 przeważały zarządy firm, właściciele, dyrektorzy ds. inwestycji, dyrektorzy techniczni, dyrektorzy produkcji, dyrektorzy finansowi, główni technolodzy czy też osoby odpowiedzialne za jakość. To oni właśnie mają decydujący wpływ na wprowadzanie rozwiązań przedstawianych na konferencji

Musimy przyznać, że zorganizowanie konferencji - w tej formule i w tym terminie - było zadaniem skrajnie trudnym. Nie ułatwiał nam pracy przeładowany kalendarz spotkań, imprez czy targów (POLAGRA, ANUGA). Wszyscy chcieli zmieścić się w krótkim okienku czasowym. Cień pandemii spowodował, że wiele zakładów mięsnych i drobiarskich do ostatniej chwili decydowało o uczestnictwie. Pozytywne jest to, że większość z nich zadeklarowała udział w kolejnej edycji FMT. Cieszy nas fakt, że Ci, którzy przyjechali do Żnina, uznali konferencję za niezwykle wartościowe wydarzenie, które zamierzają na stałe wpisać do swojego kalendarza biznesowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Do zobaczenia w przyszłym roku na wiosennej edycji konferencji FORUM MIĘSNE TECHNOLOGIE 2022.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.