poniedziałek, 01 marzec 2021
piątek, 12 luty 2021 14:40

Chińczycy dążą do własnego zaplecza genetycznego

Chiny skupiają swoje działania w rolnictwie na rozwoju innowacyjnych programów naukowych wspierających zasoby hodowlane bydła i drobiu.

 Można domniemywać, że Pekin zmierza do zwiększenia samowystarczalności w sektorze reprodukcji  lokalnego drobiarstwa. Powszechnie wiadomo, że od wielu lat  chińska produkcja drobiarska korzysta z doświadczenia i materiału genetycznego największych światowych firm hodowlanych, takich jak Aviagen czy Cobb. Specyfiką chińskiego sektora drobiu jest fakt, że w Chinach zaporą do szybkiego zwiększania produkcji przez lokalne firmy był i jest problem z dostępnością do bazy genetycznej. Można powiedzieć, że kraj ten, mimo ogromnej produkcji towarowej drobiu i jaj, jest uzależniony od dostaw jaj wylęgowych i piskląt jednodniowych z importu. Kluczowym partnerem w tym biznesie byli dla Pekinu Amerykanie i Francuzi. Po 2015 roku, gdy z powodu HPAI amerykańskie firmy nie mogły dostarczać drobiu żywego i jaj do Chin, chińscy producenci potrzebowali innych źródeł do uzupełnienia deficytu materiału genetycznego. Chińskie firmy wspomagały się przywozem z Nowej Zelandii, i krajów europejskich, w tym z Polski. Co ciekawe, gdy Chiny zablokowały USA to wówczas Aviagen czy Cobb zwiększyły produkcję w innych lokalizacjach, takich jak Nowa Zelandia, aby zaspokoić popyt w Chinach. Również wiodące chińskie firmy drobiarskie rozpoczęły własne programy hodowlane w celu redukcji uzależnienia od importu.

https://kipdip.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.