niedziela, 04 czerwiec 2023
piątek, 28 kwiecień 2023 14:26

Największa ubojnia drobiu inwestuje w nowoczesne chłodnictwo

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Dla firmy Animex Frizo zrealizuje projekt kompleksowej rozbudowy maszynowni chłodniczej z niezbędną infrastrukturą pomocniczą na potrzeby rozbudowy zakładu.

Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Firma od lat przoduje w eksporcie mięsa na rynki zagraniczne wyróżniając się wysoką jakością polskich wyrobów.

Dzięki inwestycji dla Zakładu K3 w Daszynie firma osiągnie pozycję lidera w przetwórstwie  drobiowym, osiągając moc przetwórczą na poziomie 500 tys. kurczaków dziennie. W związku z rozbudową fabryki, producent zainwestował w nowoczesną amoniakalną instalację chłodniczą oraz system wentylacyjny. W projekcie  zastosowany zostanie nowoczesny tunel chłodniczy do schładzania powietrznego tuszek drobiowych.

To innowacyjny projekt, w którym zostaną wykorzystane najlepszej  jakości komponenty. Ponadto klient zyska znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Jak zapowiedział  Jarosław Pokorski wice Prezes Zarządu Spółki Frizo  „W związku z kolejną tego typu inwestycją, Frizo przyspieszyło z budową Centrum Badawczo - Rozwojowego w Miszewku, w którym będzie rozwijało innowacyjne i energooszczędne urządzenia chłodnicze. Inwestujemy w nowoczesne zaplecze inżynieryjne i rozbudowujemy naszą powierzchnię produkcyjną  do 10.000 m2 .” Przewidziane otwarcie obiektu nastąpi w grudniu b.r.

  ***

Frizo Sp. z o.o. to pionierska firma na rynku chłodnictwa i wentylacji przemysłowej. Zapewnia pełną obsługę inwestycji: profesjonalne doradztwo, projekt i realizację przy wsparciu zespołu ponad 100 inżynierów. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym w Miszewku pod Gdańskiem
i dwoma oddziałami: w Warszawie i Gliwicach. Posiada największy dział projektowy, który realizuje inwestycje  dla czołowych zakładów przemysłowych na terenie całego kraju.

Firma słynie z niekonwencjonalnych, energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań opracowywanych na indywidualne życzenie klienta.

W zeszłym roku FRIZO otrzymało dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych na realizację innowacyjnego w skali światowej projektu  amoniakalnych pomp ciepła, który ponad sześciokrotnie obniży zużycie energii cieplnej w zakładach przemysłowych.

frizo

 

 

 

Kontakt:  Frizo Sp. z o.o., Ul. Wiertnicza 108, 02-952 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.frizo.pl

tel. +48 22 525 35 55

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.