czwartek, 30 marzec 2023
piątek, 24 luty 2023 10:00

Rosnące wymagania właścicieli wywierają coraz większą presję na producentach karmy dla zwierząt domowych

Przeczytasz w: 3 - 6 min

Podczas pandemii COVID-19 populacja zwierząt domowych wzrosła w wielu krajach, ponieważ wielu z nas pracowało w domu. W połączeniu ze wzrostem świadomości na temat żywienia i żywności, znajdujemy się w sytuacji, w której właściciele zwierząt domowych mają coraz większe wymagania odnośnie jakości karm.

Zapewnienie, że produkty są bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń zawsze było priorytetem dla producentów karmy dla zwierząt. Jednak nowe trendy w produkcji zmuszają ich do większej elastyczności przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów, dyrektyw i zachowaniu ciągłości dostaw. Dzięki szerokiemu portfolio produktów do ważenia i kontroli, Minebea Intec oferuje producentom właściwe rozwiązania, które pozwolą im zabezpieczyć swoją działalność także w przyszłości.

Karma dla zwierząt już dawno przestała być tylko źródłem pożywienia, ale często odzwierciedla także styl życia ich właścicieli. W dzisiejszych czasach zwierzęta domowe są członkami rodziny, a ich właściciele mają często takie same wymagania wobec ich karmy, jak wobec własnej diety. Nowe trendy, takie jak na przykład zrównoważony rozwój lub produkty ekologiczne, odgrywają coraz większą rolę w procesie produkcji karmy. Nowe produkty są początkowo wytwarzane w mniejszych partiach. Aby to osiągnąć, maszyny stosowane w linii produkcyjnej muszą mieć możliwość adaptacji do zmieniających się warunków i umożliwiać zmiany nawet po pierwszej instalacji.

Różnorodność rodzajów karmy dla zwierząt wymaga również, aby linie produkcyjne były coraz bardziej elastyczne, ponieważ produkty przybierają różne formy: suche (karma), Minebea Intec VisioPointer mokre (puszki i saszetki), półwilgotne, świeże, odwodnione, liofilizowane, surowe, przysmaki i gryzaki. Niewielkie różnice w wilgotności produktu mogą być częstą przyczyną wysokiego poziomu odrzutów ze względu na zwiększony poziom przewodności w karmie mokrej - tzw. efekt produktu. Jest to wyzwanie, z którym poradzą sobie detektory metali Minebea Intec.

Globalny rynek karmy dla zwierząt domowych wykazuje stały wzrost od 2014 roku i oczekuje się, że w 2023 roku wykaże wzrost o 5,3%. W 2018 roku na świecie było 471 milionów psów i 373 miliony kotów trzymanych w domu. Ta ogromna i stale rosnąca populacja zwierząt domowych znajduje również odzwierciedlenie w rosnących obrotach producentów karmy.

Ale jak producenci będą w stanie sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku?

 

Elastyczność produkcji - rozwiązania od Minebea Intec

Minebea Intec, jeden z wiodących producentów przemysłowych technologii ważenia i kontroli, ma wieloletnie relacje z wieloma producentami karmy dla zwierząt. Dlatego wymagania i złożoność tych przedsiębiorstw są dobrze znane i rozumiane.

"Możemy zaoferować producentom karmy dla zwierząt domowych elastyczne, wysokowydajne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązania na każdym etapie produkcji" - mówi Matthias Rehren, Global Sales Manager Key Account i OEM business. "Nasze portfolio obejmuje systemy dla wszystkich obszarów: czujniki wagowe i wagi platformowe do stosowania przy przyjmowaniu towarów, do magazynowania surowców i do właściwego procesu produkcyjnego, jak również dynamiczne produkty ważące i kontrolne do produktów pakowanych i końcowej kontroli jakości. Nasze rozwiązania są więc optymalnie dostosowane do potrzeb przemysłu od przyjęcia towaru do wysyłki". Rehren wymienia dynamiczne wagi kontrolne Flexus® i Synus®, które są wyposażone w elektromagnetyczne czujniki wagowe z kompensacją, zapewniające największą dokładność ważenia. Wymienia również detektor metalu Vistus® C oraz oprogramowanie SPC@Enterprise (do statystycznej kontroli procesu i rozpoznawania potencjału jego optymalizacji) jako produkty, które idealnie spełniają wymagania w tej branży. Minebea Intec oferuje swoje produkty w różnych konfiguracjach, z których niektóre można dostosować nawet po pierwszej instalacji. Dzięki 150-letniemu doświadczeniu możliwe są również rozwiązania "szyte na miarę" dla klientów. Jakość produktów i bezpieczeństwo konsumentów są naszymi priorytetami.

 

Minebea Intec spełnia najwyższe wymagania w zakresie wykrywania ciał obcych

Z czasem do produkcji karmy dla zwierząt wprowadzono wiele nowych systemów jakości, takich jak HACCP, BRC, IFS itp. Wiele z tych systemów jest takich samych jak te Minebea Intec Vistus Pipeline stosowane w produkcji żywności dla ludzi. Detektory metalu oraz systemy kontroli rentgenowskiej są używane w wielu krytycznych punktach kontroli, aby wykluczyć zanieczyszczenie ciałami obcymi z metalu, kamieni, szkła lub innych materiałów. Kontrola zanieczyszczeń zaczyna się jeszcze przed  procesem przetwarzania, kiedy to surowce są sprawdzane pod kątem ewentualnych zanieczyszczeń. Podczas późniejszych etapów, takich jak mieszanie składników, zanieczyszczenie produktu może być spowodowane przez ścieranie się elementów pojemników lub maszyn. Pod koniec procesu, zapakowane produkty są również sprawdzane przez detektory.

Uznani producenci karmy dla zwierząt polegają na systemach wykrywania metali Vistus® firmy Minebea Intec, aby zapewnić, że surowce i gotowe produkty nie są zanieczyszczone metalami, niezależnie od tego, czy są kontrolowane w linii pakowania, czy wcześniej, w procesie przetwarzania żywności. Dla produktów zapakowanych, Vistus® może być zamontowany na istniejących przenośnikach lub zintegrowany jako samodzielny system. Dla produktów niezapakowanych idealnym rozwiązaniem jest detektor grawitacyjny Vistus®. Na etapie przetwarzania żywności popularne jest zastosowanie detektorów Vistus® jako części systemu rurociągów. Podobnie jak w przypadku detektorów grawitacyjnych, integracja w linii produkcyjnej nie jest skomplikowana.

Na końcu łańcucha produkcyjnego wszechstronne systemy kontroli rentgenowskiej nadają się nie tylko do wykrywania ciał obcych, ale także do kontroli kompletności lub poziomu napełnienia. Rozwiązania inspekcyjne wykrywają ciała obce niezależnie od rodzaju opakowania. W końcu, podobnie jak w przypadku ludzi, wadliwe produkty i związane z nimi kampanie wycofywania produktów z rynku mogą spowodować poważne szkody dla wizerunku firmy i straty finansowe. Aby tego uniknąć, stosuje się detektory metalu i urządzenia kontrolne, które mogą być indywidualnie zaprojektowane w celu spełnienia wymogów prawnych i indywidualnych potrzeb produkcyjnych.

Precyzyjne ważenie eliminuje stratę surowców

Oprócz kontroli ciał obcych, wagi kontrolne i czujniki wagowe firmy Minebea Intec są idealne do utrzymania dokładnych ilości składników w każdej recepturze. Podczas ważenia opakowań zawierających pojedyncze produkty, takie jak kawałki karmy dla zwierząt, bestseller firmy Minebea Intec - waga kontrolna Synus®, zapewni, że każde pojedyncze opakowanie zawiera prawidłową ilość produktu i że jest zgodne z przepisami dotyczącymi kontroli średniej masy poprzez ważenie 100% produkcji.

Jeśli przestrzeń w linii produkcyjnej jest ograniczona, zaleca się zastosowanie urządzenia combi Cosynus® - połączonego rozwiązania składającego się z wagi kontrolnej Synus® i detektora metalu Vistus®. W tym przypadku użytkownik kontroluje i konfiguruje dwie maszyny za pomocą wspólnego interfejsu, co jest zarówno przejrzyste, jak i oszczędza czas.

Nowa gama systemów wizyjnych firmy Minebea Intec, w tym VisioPointer®, zapewnia pełną kontrolę jakości, aby dać producentom całkowitą pewność, że ich produkty są wolne od wad i zanieczyszczeń . Wielorakie zastosowania i konfiguracje tego systemu obejmują kamery górne, dolne i boczne, co umożliwia kontrolę opakowań i produktów z każdej strony. Typowe zastosowania to sprawdzanie etykiet, zarówno pod kątem zawartości, jak i położenia, identyfikacja zanieczyszczeń zgrzewu oraz kontrola kodów kreskowych i daty przydatności.

 

Spełnianie oczekiwań klientów

Coraz większe oczekiwania właścicieli zwierząt, wymagają od producentów nie tylko elastyczności maszyn, ale także zmniejszenia ilości odpadów, większej wydajności, automatyzacji i niezawodności. Sprawdzone historie sukcesów klientów z branży pokazują, jak rozwiązania Minebea Intec umożliwiają producentom osiągnięcie tych celów.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.minebea-intec.com

MI Logo RGB

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.