piątek, 07 październik 2022
poniedziałek, 29 sierpień 2022 14:59

Aktualne wyzwania, najnowsze trendy. POLAGRA już we wrześniu

Przeczytasz w: 1 - 2 min

Każda branża potrzebuje spotkań biznesowych twarzą w twarz, ta spożywcza nie stanowi wyjątku.

Jak co roku, taką możliwość stwarzają targi POLAGRA, które zrzeszają całą branżę spożywczą oraz sektor HoReCa. Tegoroczne odbędą się w Poznaniu już 26–27 września.

Oprócz zwiedzania bogatej ekspozycji, zwiedzający będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy. W programie wydarzeń znajdują się debaty, prelekcje oraz panele dyskusyjne, które pozwolą na zdobycie inspiracji oraz wiedzy niezbędnej do rozwoju przedsiębiorstwa.

Dawka eksperckiej wiedzy

Przetwórcy żywności, jej dostawcy, restauratorzy – wszyscy oni poszukują odpowiedzi na pytania o właściwe  oznakowanie żywności. W związku z tak istotnymi zmianami, jednymi z prelegentów będą przedstawiciele Kancelarii WKB, którzy opowiedzą o najnowszych trendach i obowiązkach prawnych w oznakowaniu, opakowaniu i dystrybucji towarów. Temat dystrybucji – a konkretnie eksportu polskiej żywności – będzie towarzyszył uczestnikom drugiej edycji kongresu Polagra Export Meeting.

Istotnym punktem programu debat przyszłość branży mięsnej, która wciąż zmaga się z wyzwaniami na różnych płaszczyznach swojej działalności.

Tradycja POLAGRY zobowiązuje

Wzorem ubiegłych lat, tegoroczne targi POLAGRA zostały podzielone na trzy salony. Pierwszym z nich będzie Food, przeznaczony głównie dla branży spożywczej.  Salon Foodtech to miejsce inspiracji dla przedstawicieli firm produkujących żywność. Natomiast w salonie HoReCa prezentowane są innowacyjne rozwiązania usprawniające pracę profesjonalnych kuchni, zwiększające zakres usług oferowanych przez lokale gastronomiczno-noclegowe. Najlepsze produkty oferowane przez wystawców tych trzech salonów zawalczą o Złoty Medal Grupy MTP.

Na scenie zostanie również rozstrzygnięty ogólnopolski plebiscyt „Mistrzowie Smaku” promujący m.in. najpopularniejsze restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie oraz kucharzy i kelnerów.

Strefa pokazów i inspiracji

Miejscem, które przyniesie zwiedzającym chwilę wytchnienia będzie strefa kulinarna,
w której odbędzie się Kulinarny Puchar Polski, czyli najbardziej prestiżowy konkurs branży gastronomicznej w Polsce.

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników wypieków. Kolejny raz będziemy świadkami finału Ogólnopolskiego Konkursu dla Piekarzy Master Baker. Branżę piekarską wzmocni też Forum Piekarskie Zdrowe Pieczywo.

Tegoroczna oferta targów POLAGRA jest szeroka i przedstawiciel sektora branży spożywczej  oraz HoReCa znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że kupując bilet na POLAGRĘ, zwiedzający otrzymują możliwość zwiedzania targów Taropak i Smaki Regionów.

Więcej informacji na www.polagra.pl i www.kulinarnypuchar.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.