sobota, 28 maj 2022
piątek, 24 grudzień 2021 08:58

Globalny kryzys logistyczny podniesie ceny żywności

Według prognoz opublikowanych w raporcie UNCTAD w nadchodzących miesiącach  międzynarodowy handel będzie nadal pozostawał pod presją negatywnych skutków wywołanych przez światowy kryzys logistyczny.

W konsekwencji zakłóceń w łańcuchu dostaw, zatłoczonych portów morskich i nieefektywności terminali w 2022  roku oczekiwany jest znaczny wzrost cen konsumenckich w skali globalnej. Według analityków należy się spodziewać utrzymania wysokich stawek frachtowych. Gwałtowny wzrost kosztów transportu kontenerowego jest solidnym czynnikiem osłabiającym ożywienie społeczne i gospodarcze  następujące po próbie powrotu rynku światowego do „normalności” po najgorszym okresie pandemii COVID - 19. Analizy przedstawione w raporcie UNCTAD dopuszczają scenariusz, że w wyniku wzrostu stawek kontenerowych na praktycznie  wszystkich szlakach handlowych – jeśli zjawisko to się utrzyma – może doprowadzić do wzrostu światowych cen importu o 11 proc. i poziomu cen konsumpcyjnych o 1,5 proc. od chwili obecnej do 2023 roku.

https://kipdip.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.