czwartek, 26 listopad 2020
wtorek, 14 lipiec 2020 12:36

Unijny przywóz mięsa drobiu w czasie COVID - 19

Kłopoty branży mięsnej i ograniczenia w działalności HoReCa mają zasięg globalny. Najprościej można powiedzieć, że „problemy mają wszyscy”. Zamarcie sektora gastro w Europie z powodu pandemii nie odbiło się negatywnie tylko na handlu wewnątrzwspólnotowym, ale skutkowało ograniczeniem dostaw z konkurencyjnych krajów trzecich.

Choć pokusimy się o tezę, że dla Brazylijczyków wyłączenie HoReCa w Europie było mniej bolesne niż dla europejskich firm. Z prostego powodu – mocniejszej dywersyfikacji odbiorców w skali globalnej, co nie tylko wpływa na większe możliwości zagospodarowania towaru, ale i osiągane marże.Ostatnie twarde dane pokazują, że w okresie od stycznia do kwietnia 2020 roku mieliśmy do UE dostawy na minusie z: Brazylii, Tajlandii i Ukrainy. W sumie do kwietnia tego roku na rynek unijny trafiło 261 tys. ton mięsa drobiowego, co oznacza spadek o 20 proc. r/r. Na wykresach znajdują się dokładne dane wolumenowe o unijnym przywozie mięsa drobiowego w okresie styczeń – kwiecień roku 2020 oraz procentowe zmienne w tegorocznych wysyłkach w porównaniu do roku 2019. Na liście poza unijnej są także Brytyjczycy. Dlatego to już nie Brazylia a Wielka Brytania jest największym dostawcą mięsa do Wspólnoty. Brazylia i Tajlandia zacięcie walczą o europejskich klientów, choć widać, że w tym roku różnica w wartościach wysyłek z obu kierunków wyraźnie się powiększyła. W 2019 roku oba kraje szły szeregiem. Z Ukrainy wysyłki drobiu wyniosły niecałe 30 tys. ton, co daje czwartą pozycję w rankingu kluczowych dostawców do UE, ale jeśli chodzi o spadek przywozu w ujęciu procentowym, to w ukraińskim eksporcie był on najgłębszy z grupy czterech największych eksporterów.

przywoz miesa 1

przywoz miesa 2

 

https://kipdip.org.pl/pl/news/ 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.