środa, 02 grudzień 2020
poniedziałek, 11 maj 2020 08:55

ARiMR: Kolejna transza pomocy suszowej na kontach rolników(komunikat)

- ARiMR informuje:

ARiMR zakończyła wypłatę pomocy suszowej z ostatniej puli środków. W ciągu 10 dni na konta rolników trafiło blisko 280 mln.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, działając w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i w ramach otrzymanych środków, sukcesywnie realizuje wypłatę tzw. pomocy suszowej.

Pod koniec kwietnia ARiMR otrzymała na ten cel kolejną pulę 280 mln zł, która w bardzo sprawny sposób została rozdysponowana do rolników. W ciągu zaledwie 10 dni cała kwota została przekazana na ich konta. - Jako agencja wykonawcza zrealizowaliśmy wszelkie założone cele, mimo trudnego czasu, w jakim żyjemy. Mam jednak świadomość, że rolnicy czekają na wypłaty pomocy suszowej, dlatego szybko i sprawnie wypłaciliśmy te środki. Dziękuję za ciężką pracę wszystkim w nią zaangażowanym - powiedział Tomasz Nowakowski Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wsparcie trafiło do ponad 120 tys. producentów rolnych. Rolnicy, których straty w prowadzonym gospodarstwie przekroczyły 30%, wnioskujący o pomoc do 5 tys. zł otrzymali dofinansowanie zgodnie ze złożonym wnioskiem. Pozostali – których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł – otrzymali zaliczki w wysokości 2,5 tys. zł.

Pomoc suszowa przyznawana jest producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30%.

W 2019 roku prawie 355 tys. rolników zgłosiło straty spowodowane przez suszę lub inne niekorzystne zjawiska pogodowe. Wnioskowana kwota odszkodowań przekroczyła 2,3 mld zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ryb/

 
Źródło informacji: ARiMR

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.