środa, 02 grudzień 2020
piątek, 26 maj 2017 12:02

Busch Polska w nowej siedzibie!

 

25 maja w Nowej Wsi pod Włocławkiem odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Busch Polska. Zaproszeni goście mogli zobaczyć obszerny magazyn oraz nowoczesny warsztat serwisowy. Podczas zwiedzania obiektu bardzo pomocni okazali się eksperci, którzy chętnie służyli radą i dzielili się informacjami na tematy technologiczne oraz dotyczące działalności firmy.

Dynamiczny rozwój busch2

Firma Busch istnieje już 55 lat. Na początku było to rodzinne, niewielkie przedsiębiorstwo, które zaczęło się bardzo dynamicznie rozwijać aby w końcu stać się jednym z największych i najbardziej znanych na świecie producentów pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Obecnie zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Korei, Wielkiej Brytanii i Czechach. Oddziały rozmieszczone są w 42 krajach. Firma Busch na rynku polskim funkcjonuje od 1991 roku. Wtedy to jej przedstawicielem został Polindex, który po kilku latach uruchomił we Włocławku serwis pomp, a po kilku kolejnych stał się częścią grupy Busch i przyjął nazwę Busch Polska. Od bieżącego roku magazyn i serwis, które do tej pory były w różnych obiektach, są już razem. To sprawia, że zniknęły pewne niedogodności dla pracowników i klientów. Jest to kolejny krok w rozwoju firmy. Syn założyciela firmy Kaya Busch w trakcie otwarcia nowej siedziby wyraził zadowolenie ze współpracy z Polską. Docenił kreatywność, wysokie kompetencje oraz zaangażowanie załogi. Wspominał również początkowe trudności lokalowe oraz logistyczne, które zastał przed laty w czasie swojej pierwszej wizyty w Polsce, a których obecnie już nie ma. Jest więc dobra perspektywa aby firma rozwijała się bez przeszkód z zachowaniem odpowiedniej dynamiki. W nowej siedzibie Busch Polska, usytuowanej w Nowej Wsi pod Włocławkiem, powiększony został dział sprzedaży, a także magazyn i warsztat. Powierzchnia łączna magazynu i warsztatu to ok. 1000m2. Na chwilę obecną w magazynie przechowywanych jest 9599 tysięcy części: filtry, zawory, sprzęgła, wentylatory, łożyska, uszczelki i inne. Nowy obiekt posiada również 3 stanowiska do demontażu pomp o różnej wadze i wielkości. Myjkę ciśnieniową, a także oczyszczarkę kabinową ze ścierniwem (czyszczącym nawet bardzo mocne zabrudzenia) oraz współpracującą z całością piaskarkę. Po naprawie pompa trafia do pomieszczenia zwanego „test room” gdzie po przypięciu czujników przechodzi wszystkie niezbędne testy. Za bezpieczeństwo tych testów odpowiada szereg zabezpieczeń w szafie sterowniczej ze specjalnym programem dedykowanym dla Busch Polska. Wszystkie parametry są zapisywane w tym programie, a następnie trafiają do klienta w formie wydruku. Po skończonych testach pompa jest lakierowana ekologicznymi farbami, otrzymuje plakietkę z informacjami na temat naprawy i po zalaniu olejem trafia do kienta. Systemy próżniowe firmy Busch mają zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu: od pakowania artykułów spożywczych, poprzez proces obróbki cieplnej metali, aż po wydobycie ropy.

Busch oferuje m.in. smarowane olejem rotacyjne, łopatkowe pompy próżniowe R5 oraz pompy próżniowe (z pierścieniem cieczowym Dolphin) o solidnej konstrukcji i wysokiej odporności na działanie cieczy i substancji żrących, a doskonale sprawdzających się w procesie suszenia. Dmuchawy boczno-kanałowe Samos są znakomitym rozwiązaniem w zakresie podnoszenia i przenoszenia produktów, np. przy paletyzacji, załadunku i rozładunku czy pakowaniu.

Eksperci firmy Busch Polska pomagają w wyborze odpowiedniego rozwiązania korzystając z programu doboru pomp i systemów próżniowych VPS. Program umożliwia uzyskanie dokładnych wykresów wydajności, czasu pompowania i zużycia energii. Pozwala to na idealne dopasowanie urządzenia do konkretnych wymagań klieneta, a zatem optymalizację procesu technologicznego.

busch3

busch4 

busch5
 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.