sobota, 28 maj 2022
poniedziałek, 18 kwiecień 2022 12:33

BETTCHER na IFFA 2022: Systemy Quantum Flex® - silniki, trymery i napęd DriveLine: szybka, precyzyjna obróbka mięsa, mniej pracy w zakresie konserwacji urządzeń, większy uzysk mięsa

Firma Bettcher jest producentem innowacyjnych linii trymerów i skórowaczek, umożliwiających wytwórcom funkcjonującym w branży mięsnej optymalizować wydajność produkcji i zwiększać marże.

Na targach IFFA 2022 producent wysokowydajnych narzędzi tnących zaprezentuje Quantum Flex® - innowacyjny system do trymowania mięsa, ryb i innych aplikacji. Nowy, opatentowany, bezobsługowy typ napędu - DriveLine - ułatwia pracę i pozwala obniżyć koszty związane z konserwacją. Unikalna koncepcja obejmująca system zarządzania krawędziami ostrzy Bettcher, gwarantuje ich stałą gotowość do użycia. Goście odwiedzający targi IFFA 2022 na stoisku firmy Bettcher będą mogli na własne oczy przekonać się o wydajności urządzeń i poszukać inspiracji do nowych zastosowań w trakcie regularnych pokazów na żywo.

Trymer Quantum Flex® – kompatybilny ze wszystkimi silnikami firmy Bettcher

Trymer Quantum Flex® jest wyjątkowo lekkim i szybkim urządzeniem, poprawiającym wydajność cięcia i zwiększającym uzysk. W trakcie prac nad jego opracowaniem skoncentrowano się na wydajności, kompatybilności, ergonomii i trwałości. Szczególną cechą serii Quantum Flex® jest uniwersalna rękojeść, która (jako pierwsza) jest kompatybilna ze wszystkimi silnikami Bettcher – Quantum®, Quantum S®, UltraDrive® i UN-84. Trymery z serii Quantum Flex® zostały dodatkowo udoskonalone pod względem wydajności, wagi i ergonomii: w porównaniu do innych urządzeń tego typu są dość lekkie a ich głowice są mniej dociążone. Ich uchwyty, które można dopasować do wielkości dłoni, dają się indywidualnie dostosować do każdego użytkownika. Wprowadzone poprawki techniczne przyczyniły się równocześnie do zwiększenia mocy i prędkości skrawania. Pomimo zwiększonej prędkości, podczas pracy generowanych jest mniej drgań. Zapewnia to precyzyjną obróbkę mięsa, zmniejsza zużycie ostrza i prowadnicy oraz ułatwia obsługę urządzenia. Całość przekłada się na mniejsze zmęczenie operatora – w efekcie końcowym przynosząc większą wydajność i wyższy uzysk mięsa.

Opatentowany napęd DriveLine: bezobsługowy zamknięty system

Quantum Flex® to kompletny system składający się z rękojeści z ostrzem, układu napędowego (DriveLine) oraz silnika. Opracowując nowy bezobsługowy napęd DriveLine, firma Bettcher dokonała prawdziwej rewolucji: w przeciwieństwie do poprzednich modeli, ten układ napędowy składa się z zamontowanego na stałe, elastycznego wału kulowo-nasadowego, który nie wymaga powtórnego smarowania aż do końca okresu eksploatacji. Cała konstrukcja składa się z kilku zużywających się części, które w razie potrzeby można łatwo wymienić. Szczelne zamknięcie systemu wyeliminowało konieczność codziennego czyszczenia i smarowania. Przynosi to użytkownikom ogromną oszczędność czasu poświęcanego na konserwację narzędzi.

Zarządzanie krawędziami: szlifowanie ostrzy

Opatentowane przez firmę Bettcher ostrza obrotowe o wyjątkowym stopniu twardości, przeznaczone do użytku z trymerem Quantum Flex®, są dostępne w różnych rozmiarach i z różnymi typami noży o rozmaitym zastosowaniu. Przemyślane zarządzanie krawędziami zapewnia optymalne ostrzenie ostrzy przed kolejnym użyciem, gwarantuje czystą obróbkę produktu i ułatwia użytkownikowi pracę. W tym właśnie celu firma Bettcher opracowała ręczne i automatyczne, wyjątkowo przyjazne dla użytkownika szlifierki, które mogą być w bezpieczny sposób używane nawet przez niewykwalifikowany personel. Usuwają one z ostrza tylko tyle materiału, ile trzeba, by nie narażać ostrza na przedwczesne zużycie. Firmy, dla których zakup własnej szlifierki jest nieopłacalny mogą liczyć na serwis wykonywany w warsztacie Bettcher, gdzie jest możliwość regularnego i precyzyjnego ostrzenia ostrzy. Dobrze przemyślane zarządzanie krawędziami Bettcher zapewnia długą żywotność ostrzy intensywnie wykorzystywanych w przemysłowej obróbce mięsa.

Trymer Quantum Flex® jest wyjątkowo lekkim i szybkim urządzeniem zapewniającym lepszą wydajność cięcia i większy uzysk. W połączeniu z dobrze przemyślanym zarządzaniem krawędziami firma Bettcher zapewnia długą żywotność ostrzy intensywnie wykorzystywanych w przemysłowej obróbce mięsa.

Dierikon, 31 marca 2022

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.