środa, 19 czerwiec 2024
środa, 29 maj 2024 07:53

Roboplast - poznajmy się!

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Jesteśmy wiodącą włoską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości opakowań termoformowanych z tworzyw sztucznych.

Firma Roboplast została założona w 1976 roku. Powstała z pasji członków rodziny Oderda do przedsiębiorczości. Spółka rozwija się bardzo dynamicznie i stale poszerza grono swych klientów zadowolonych ze współpracy opartej na zaufaniu, rzetelności i terminowości dostaw. Osiąga to dzięki wysokiej jakości wytwarzanych opakowań, konkurencyjności oraz umiejętności szybkiego dostosowywania się do najbardziej zróżnicowanych wymagań
i potrzeb odbiorców.

Aby by wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów, w 2013 roku otwarto zakład produkcyjny w Radomiu. Dzięki temu Roboplast jako grupa jest jeszcze wydajniejszy i może zaspokoić coraz większe potrzeby rynku

Czterdziestoletnie doświadczenie z maszynami do termoformowania doprowadziło Roboplast do udoskonalenia produkcji rolek folii, ze szczególnym uwzględnieniem elementów najbardziej wrażliwych na termoformowanie.

Od odpadów po nowe zasoby – jest to podejście całkowicie ukierunkowane na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zgodnie z którą powstają wszystkie folie produkowane w Roboplast. Najnowszej generacji technologie produkcyjne oraz najlepsze oprzyrządowanie laboratoryjne gwarantują niezwykle wysoką jakość materiałów oraz stały monitoring wszystkich etapów produkcji i późniejszego pakowania.

W Roboplast zwyczajowo towarzyszymy klientom na wszystkich etapach produkcji opakowań, od koncepcji doboru najodpowiedniejszego materiału do zastosowania, po monitorowanie poprodukcyjne.

Produkujemy opakowania z tworzyw sztucznych. Są to przede wszystkim jednorazowe opakowania do produktów spożywczych, pojemniki i tacki technologiczne, opakowania ekspozycyjne i zabezpieczające produkty podczas transportu oraz wiele innych.

Misją firmy jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów, odczytywanie ich potrzeb, projektowanie i realizowanie rozwiązań zapewniających maksymalną satysfakcję.

roboplast mapa

Doświadczenie zdobyte w branży cukierniczej, charakteryzującej się niestandardowymi produktami, pozwala na indywidualne podejście do potrzeb naszych Partnerów. Każdy produkt możemy „szyć na miarę” i dostosować się do wszelakich wymagań logistycznych, technicznych czy projektowych.

Zaufali nam już liderzy w branży mięsnej i cukierniczej zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.
Ponadto nie bez znaczenia jest fakt, że w całym procesie produkcyjnym priorytetami firmy są recykling i racjonalna gospodarka odpadami. Roboplast odzyskuje surowce pochodne i odpady, wykorzystuje materiał pochodzący ze zbiórki tworzyw sztucznych i ogranicza wykorzystanie nowych zasobów. Stworzyliśmy linię opakowań, która ma pozytywny wpływ na środowisko.

Zależy nam na ciągłym poszukiwaniu zrównoważonych ekologicznie i ekonomicznie rozwiązań, które mogą przyczynić się do budowy gospodarki o obiegu zamkniętym, w której nic się nie marnuje. Ochrona środowiska nie jest fanaberią, ani nie jest modą. Jest koniecznością dla obecnego  i przyszłych pokoleń. Roboplast zamienia szacunek dla środowiska na aktywne działanie i w procesie wykorzystania odpadów poszliśmy krok dalej! Stworzyliśmy recepturę, która umożliwia produkcję wyprasek w 100% z surowca recyklingowego.

Nasze tace są zatem kompostowalne, biodegradowalne, dają możliwość wielokrotnego użytku. Ponadto dzięki możliwości redukcji wagi i grubości materiału nasze produkty mają mniejszy wpływ na transport i pozytywny wpływ na  środowisko.

Jest to też odpowiedź na potrzeby Klientów, którym bliski jest temat ekologii i dbanie o środowisko naturalne.

Grupa z siedzibą we Włoszech posiada trzy lokalizacje operacyjne: dwa zakłady produkcyjne we Włoszech i w Polsce oraz platformę sprzedażowo-logistyczną w Kanadzie. Ogółem Grupa Roboplast zatrudnia ponad 150 pracowników i 30 linii produkcyjnych. Rocznie produkuje ponad 13 000 ton rolek folii i ponad 250 milionów tacek termoformowanych.

Do Grupy należy także firma Stampotecnica. Co roku produkuje prawie 100 nowych form i urządzeń do termoformowania, a także opracowuje i produkuje formy i opakowania prototypowe.

 

Piotr Świątoniowski

Business Development Manager

roboplast logo

 

 

W celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.roboplast.com.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.