piątek, 30 lipiec 2021
czwartek, 12 lipiec 2018 14:09

Lady chłodnicze ITALFROST - CRIOCABIN

Eksponowane w ladzie chłodniczej mięso jest towarem bardzo wymagającym. Jego doskonała kondycja zależy od panujących warunków. Szczególną uwagę należy zwrócić na wilgotność, temperaturę oraz prędkość przepływu powietrza. Wszystkie te elementy składowe mają wpływ na barwę, świeżość oraz występowanie osuszki.

Firma ITALFROST oferuje lady chłodnicze produkcji włoskiej firmy CRIOCABIN. Lady cechuje najnowszy design, ergonomia obsługi oraz doskonała prezentacja produktów żywnościowych w nich umieszczonych. Z uwagi na zmieniające się trendy i design, oferujemy wyposażenie sklepów w nowoczesne urządzenia chłodnicze oraz proponujemy rozwiązania zawarte w szerokiej ich gamie.

Lady chłodnicze firmy CRIOCABIN mają zastosowanie zarówno w specjalistycznych sklepach mięsno-wędliniarskich jak i w dużych supermarketach, gdzie można je użyć jako ciągi chłodnicze przeznaczone dla różnego asortymentu żywności. Oferowane witryny chłodnicze można dobrać zgodnie z asortymentem prezentowanych towarów, upodobaniami inwestorów jak i przyzwyczajeń klientów. Wyróżniamy podział lad chłodniczych ze względu na przeznaczenie: lady chłodnicze na świeże mięso, wędliny i garmażerkę (chłodzona i ciepła), witryny chłodnicze na świeże ryby. Proponujemy lady z prostą szybą np.: lada chłodnicza ETOILE, ENIXE lub z giętą np.: witryna chłodnicza EVODUE, ELECTA. Charakteryzuje je możliwość indywidualnego przystosowania do życzeń i warunków klienta w zakresie konstrukcji i wykończenia oraz kompletna gama kompatybilnych urządzeń, przeznaczonych do eksponowania wszystkich rodzajów produktów żywnościowych. Lady chłodnicze zostały zaprojektowane tak, aby zawsze były nowoczesne i funkcjonalne.

Klient ma możliwość doboru lad. Dolne przechowalniki dostępne są w ladach standardowych. Celem zapewnienia doskonałej pracy urządzeń i ich trwałości, lady wykonane są ze stali INOX AISI 304 (powierzchnia ekspozycyjna i struktura wewnętrzna). Wszystkie parowniki zabezpieczone są w procesie kataforezy. Każdy element ma własny sterownik elektroniczny, dwie sondy mierzące temperaturę na nawiewie oraz na zaciągu powietrza, a także regulację obrotów wentylatorów w ladach o wymuszonym obiegu powietrza. Wszystkie lady mają głębokość roboczą 90 cm.

W ladach firmy CRIOCABIN zastosowano trzy różne systemy zapewniające optymalne warunki do ekspozycji i sprzedaży świeżego mięsa. W pierwszym, o nazwie 250 M1 zastosowano powiększony o 33% parownik o specjalnej budowie, cieńszych rurkach i ich zwiększonej ilości, co skutkuje wyższą o 30% sprawnością i mniejszą deltą „T” pomiędzy temperaturą otoczenia i parowania. Parownik ma zwiększoną ilość obwodów chłodniczych co znacznie zwiększa powierzchnię parowania. Dzięki takiej budowie wilgotność powietrza wewnątrz lady wynosi 50 - 60%.

lady chlodnicze italfrost criocabin 2

Drugim rozwiązaniem zastosowanym w ladach dedykowanych do ekspozycji mięsa jest system nazwany S-CONCEPT. Jest to system grawitacyjny, który polega na zastosowaniu parownika zamontowanego pod blatem roboczym,a perforowana powierzchnia ekspozycyjna zintegrowana jest z ciągiem rurek oraz z czynnikiem chłodniczym, w których ciśnienie czynnika chłodniczego sterowane jest za pomocą zaworu. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie w ladzie wilgotności 60-75%. Trzecie rozwiązanie o nazwie G-CONCEPT to połączenie dwóch poprzednich, tj. niewielkie wentylatory wymuszają powolny ruch powietrza, a parownik i system zintegrowanych z ekspozycją rurek zapewnia stałą temperaturę. Dzięki niewielkiej prędkości schłodzonego powietrza, można prowadzić kontrolę wilgotności i temperatury, a mięso może pozostawać w urządzeniu nawet całą noc. Wilgotność w ladzie waha się od 80 do 85%. Należy wspomnieć, że w systemie G-CONCEPT zastosowano wymiennik glikolowy (zamontowany w ladzie pod powierzchnią ekspozycyjną).

Innym, specjalnym rozwiązaniem grawitacyjnym, zastosowanym w ladzie EXPLORER, jest umieszczenie parownika w daszku (na górze lady) oraz schładzanie mięsa od spodu.

- Dostępne lady chłodnicze z systemem 250 M1: ENIXE oraz ELECTA.

- Dostępne lady chłodnicze z systemem S-CONCEPT: ETOILE, EVODUE,
ENIXE.

- Dostępne lady chłodnicze z systemem G-CONCEPT: ETOILE, EVODUE.

Standardowo lady chłodnicze CRICABIN  wyposażone są w:

proste szyby frontowe, podnoszone na siłownikach w ladach ETOILE, ENIXE;

gięte szyby frontowe w ladach EVODUE, ELECTA;

górne oświetlenie CRIOLED;

płynną regulację obrotów wentylatorów obiegu chłodzenia (za wyjątkiem lad S-CONCEPT);

automatyczne rozmrażanie przez postój lub grzałkę;

elektroniczny panel kontrolny;

powierzchnię ekspozycyjną o głębokości 90 cm;

blat roboczy ze stali nierdzewnej o szerokości 29 cm;

wykończenie wewnętrzne ze stali nierdzewnej AISI 304;

powierzchnię ekspozycyjną ze stali nierdzewnej AISI 304;

parownik zabezpieczony w procesie kataforezy.

 

Wiesław Sałak

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą produktową na stronach internetowych:

 

www.italfrost.pl

 www.ladychlodnicze.com.pl  

www.krajalnicesklepowe.pl  

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.