piątek, 07 październik 2022
piątek, 01 kwiecień 2022 13:41

METTLER TOLEDO - wagi kontrolne odporne na intensywne mycie

Przeczytasz w: 2 - 3 min

Nowe wagi kontrolne „Wash Down” o stopniu ochrony IP69 do pracy w trudnych warunkach produkcji żywności

Poznaj nasze nowe wagi kontrolne odporne na intensywne mycie do zadań ważenia w warunkach produkcji żywności. Urządzenia zostały zaprojektowane do pracy w obszarach, w których stosuje się procedury czyszczenia z użyciem żrących środków czyszczących w celu zapobiegania ryzyku skażenia bakteryjnego.

Typowe zastosowania obejmują procesy przetwarzania mięsa, ryb i owoców morza, a także wypieków i dań gotowych, w których składniki produktów o konsystencji pasty lub w postaci płynu mogą rozlać się i zanieczyścić taśmy transportowe albo inne części maszyny mające bezpośredni lub pośredni kontakt z żywnością. Nowe dynamiczne wagi kontrolne zaprojektowano z myślą o procedurach intensywnego czyszczenia stosowanych w branży spożywczej. Systemy testowane są pod kątem stopnia ochrony IP69 i charakteryzują się odpornością na większość żrących detergentów oraz środków dezynfekujących zgodnie z badaniem zgodności materiałów ECOLAB. Dotyczy to również ekranów dotykowych systemu, których w trakcie czyszczenia nie trzeba wyjmować ani przykrywać, co pozwala skrócić czas przestojów związanych z regularnym czyszczeniem.

Waga kontrolna odporna na intensywne mycie C33 PlusLine – niezawodne działanie

Waga C33 PlusLine jest połączeniem niezawodnej dokładności pomiaru masy oraz wytrzymałej konstrukcji, zapewniając wysoką precyzję ważenia w trudnych warunkach. Konstrukcja systemu ułatwia czyszczenie i konserwację, umożliwiając łatwe rozmontowanie i ponowne zmontowanie przenośników systemu, w tym samoregulujących się taśm elastycznych, które eliminują konieczność napinania. W większości przypadków możliwe jest czyszczenie części na miejscu, a wysuwana konstrukcja przenośników zapewnia łatwy dostęp do wszystkich krytycznych obszarów.

Monitor z 12-calowym ekranem dotykowym umieszczony jest w przedniej części systemu, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Tak jak pozostałe elementy systemu ma stopień ochrony IP69, co oznacza, że nie trzeba go wyjmować ani przykrywać podczas czyszczenia. System zapewnia najważniejsze dane dotyczące czasu pracy oraz statystyki w ponad 30 językach, co zwiększa dostępność i umożliwia korzystanie z łatwych w użyciu opcji.

 

Waga kontrolna odporna na intensywne mycie C35 AdvancedLine – precyzja i wszechstronność

Modelu C35 został skonstruowany z myślą o zapewnieniu precyzyjnych wyników ważenia w trudnych warunkach. Stabilna platforma wagowa jest odporna na intensywne mycie pod wysokim ciśnieniem i działanie większości żrących detergentów. Rama systemu została zaprojektowana zgodnie z zasadami higieny, z łatwym dostępem do czyszczenia i nachylonymi powierzchniami zapobiegającymi zaleganiu cieczy. System obsługuje prędkości do 250 opakowań na minutę i zakres ważenia od 25 g do 7 kg.

System umożliwia skrócenie przestojów związanych z konserwacją dzięki łatwemu rozmontowaniu – całkowite wyjęcie zespołu napędowego przy minimalnym użyciu narzędzi zajmuje mniej niż minutę. Interfejs z 15-calowym ekranem dotykowym nadaje się do mycia wraz z resztą systemu, a oprogramowanie do wag jest zgodne z koncepcją Internetu rzeczy / inicjatywą Industry 4.0 dzięki wykorzystaniu otwartych interfejsów, takich jak OPC UA, Pack ML i Fieldbus. 

 

mettler

 

 

Mettler-Toledo Sp. z o.o.

ul. Poleczki 21, PL 02-822 Warszawa

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.