wtorek, 28 czerwiec 2022
piątek, 01 październik 2021 14:27

WITT POLSKA - LEAK-MASTER® PRO 2 do kontroli szczelności opakowań MAP

Nowy LEAK-MASTER® PRO 2 do kontroli szczelności opakowań MAP

Wykrywa również mikro-nieszczelności

Nawet najmniejsze nieszczelności w opakowaniach z gazami ochronnymi mają poważne konsekwencje dla okresu trwałości produktów. Nowy LEAK-MASTER® PRO 2 firmy WITT wykrywa takie mikro-nieszczelności - absolutnie niezawodnie, szybko i nie niszcząc opakowania. Obecna generacja produktów niemieckiego specjalisty w dziedzinie MAP została zaprojektowana specjalnie z myślą o intuicyjnej obsłudze i oszczędności. Producenci żywności mogą w ten sposób zapewnić odpowiednią jakość produktów, usprawnić proces pakowania i podnieść poziom zadowolenia klientów.

Próba szczelności za pomocą LEAK-MASTER® PRO 2 jest przeprowadzana z użyciem CO2 jako gazu znakującego. Znajduje się w większości opakowań z gazem obojętnym i jest znacznie tańszy niż np. hel. Komora testowa ze szkła akrylowego jest opróżniana. W przypadku wykrycia nieszczelności, różnica ciśnień pomiędzy testowanym produktem a komorą powoduje usunięcie gazu z opakowania. Wysoce czułe czujniki gazu wykrywają gaz w ciągu kilku sekund. Produkt nie ulega uszkodzeniu i może wrócić z powrotem na linię produkcyjną. Procedura ta jest sprawdzona i skuteczna.

PRO 2 został wyposażony w szereg innowacji, które znacznie zwiększają wydajność dla użytkownika: Na przykład w optymalnej wielkości komory ze sprężonym powietrzem zamiast pompy próżniowej do wytwarzania próżni. Dzięki temu urządzenie precyzyjnie wykrywa mikro-nieszczelności do 20 mikrometrów, a przede wszystkim dokonuje tego bardzo szybko. Inspektor jakości potrzebuje więc mniej czasu na przeprowadzenie próby. W praktyce, 8 sekund wystarcza na przeprowadzenie próby wielu rodzajów opakowań. Kompaktowa konstrukcja urządzenia charakteryzuje się również niskim zapotrzebowaniem na miejsce. Kolejna zaleta: dysza Venturi stosowana do wytwarzania próżni jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu i trwała, co znacznie obniża koszty eksploatacji. Jeśli nie jest dostępne przyłącze sprężonego powietrza, istnieje również opcjonalna wersja z elektryczną pompą próżniową.

Urządzenie firmy WITT zapewnia również najprostszą obsługę. Łatwo otwierana pokrywa ze sprężynami pozwala na proste, energooszczędne napełnianie. Obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego z interfejsem graficznym. Opcjonalnie, wybór produktu i logowanie użytkownika może być realizowane za pomocą czytnika kodów kreskowych, co dodatkowo przyspiesza pracę.

Optyczne podświetlenie PRO nowej generacji: oświetlenie LED zapewnia dobrze widoczny sygnał. Podczas pomiaru urządzenie zapala się na niebiesko, po zakończeniu próby zapala się na czerwono lub zielono w zależności od wyniku. Urządzenie nie może być bardziej intuicyjne i proste w obsłudze dla użytkownika.

LEAK-MASTER® PRO 2 obsługuje do 1200 produktów, a także nazwy, hasła i kody kreskowe 60 użytkowników. Dokumentacja danych pomiarowych przeprowadzana jest przy pomocy specjalnego oprogramowania firmy WITT. Wszystkie wyniki pomiarów, w tym data, godzina, szczegóły dotyczące produktu i nazwisko inspektora, mogą być w ten sposób archiwizowane cyfrowo i dodatkowo analizowane, np. za pomocą programu MS-Excel®. LEAK-MASTER® PRO może zostać zintegrowany z siecią firmową poprzez interfejs Ethernet.

Zoptymalizowana funkcja i łatwość obsługi wynosi LEAK-MASTER® PRO 2 na nowy poziom wydajności. Oszczędza to czas, umożliwia wykrycie jeszcze mniejszych nieszczelności i jest łatwiejsze w obsłudze. Wszystko to w atrakcyjnej cenie, przy niskich kosztach eksploatacji i długiej żywotności.

witt

WITT POLSKA Sp. z o.o.

www.wittgas.com

+48 71 352 28 56

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.