piątek, 27 maj 2022
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 15:24

MAREL - system kontroli mięsa SENSORX MAGNA

SensorX Magna to najnowszy, wysokowydajny, liniowy system kontroli mięsa drobnego firmy Marel opracowany z myślą o tym, aby mięso drobne nie zawierało kości, a poziom tłuszczu (CL) miał pożądaną wartość.

Do najważniejszych cech i korzyści nowego systemu należą:

- Wyższa jakość, bardziej spójne produkty końcowe

- Precyzyjny pomiar współczynnika CL i doskonałe wykrywanie zanieczyszczeń

- Zaawansowany mechanizm odrzucania, minimalna ilość odpadów

- Przetwórstwo produktów świeżych i mrożonych, wołowiny i wieprzowiny oraz mięsa drobnego

- Kompaktowe, całościowe rozwiązanie

ZMIANA SPOSOBU MIESZANIA I MIELENIA

Dzięki nowym funkcjom systemu SensorX Magna przetwórcy mogą wprowadzić znaczne usprawnienia w zakresie operacji mieszania i mielenia, podwyższyć jakość produktu, jak i bezpieczeństwo żywności, a jednocześnie zmaksymalizować przy tym wartość surowców.

PRECYZYJNE I SKUTECZNE POMIARY WSPÓŁCZYNNIKA CL

To, co wyróżnia system SensorX Magna, to doskonała technologia rentgenowska. Wszystkie materiały surowe są skanowane pod kątem zmian gęstości i mierzone w celu uzyskania dokładnego pomiaru współczynnika CL. Daje to przetwórcom maksymalną kontrolę nad jakością i spójnością produktu.

SensorX Magna jest instalowany bezpośrednio przed procesem mieszania i mielenia w miejscu, w którym zapewnia największy wpływ monitorowania i kontroli wskaźnika CL w momencie wprowadzania surowca do systemu.

DOSKONAŁE WYKRYWANIE ZANIECZYSZCZEŃ

SensorX Magna zidentyfikuje i odrzuci materiały niebezpieczne, takie jak kości, metal lub szkło po ich wykryciu.

Często rozwiązanie problemu zanieczyszczeń polega na dokładniejszym rozdrobnieniu surowca przy jednoczesnym wykorzystaniu mechanicznych urządzeń eliminujących kości w końcowych urządzeniach mielących w celu zminimalizowania ryzyka zanieczyszczenia kośćmi. Ma to jednak wpływ na strukturę i teksturę surowca i produktu końcowego.

Możliwość wykrycia i odrzucenia wszelkich zanieczyszczeń twardych przed mieszaniem i mieleniem umożliwia systemowi SensorX Magna eliminowanie kosztownych reklamacji i akcji wycofywania produktu z rynku przy jednoczesnej dbałości o reputację marki i zapewnieniu produktu końcowego o najwyższej jakości.

PRECYZYJNE ODRZUCANIE I PONOWNE PRZETWARZANIE

Bezkonkurencyjny w branży system SensorX Magna posiada najnowocześniejszy proces odrzucania i ponownego przetwarzania, który ogranicza do minimum ilość odrzucanego mięsa do około 300 gramów w przypadku kości i 1500 gramów w przypadku zanieczyszczeń twardych.

MONITOROWANIE W CZASIE RZECZYWISTYM

Oprogramowanie Innova Food Processing monitoruje w czasie rzeczywistym operacje prowadzone przez system SensorX Magna i gromadzi dane historyczne dotyczące współczynnika CL i ilości występujących zanieczyszczeń twardych. Umożliwia to dokonywanie porównań dostawców i podejmowanie decyzji zakupowych w oparciu o te dane.

Innova zapewnia podgląd na żywo, co pozwala na monitorowanie rzeczywistej wydajności. Dzięki monitorowaniu kluczowych wskaźników wydajności, takich jak przepustowość i poziom zanieczyszczeń, można bezzwłocznie identyfikować przestrzeń na usprawnienie procesów i zwiększenie wydajności operacyjnej.

logo marel 

MAREL

www.marel.com

+48 22 490 2101

+48 787 097 354

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.