wtorek, 28 maj 2024

Komory szokowego schładzania

REX-POL SP. Z O.O.

komora-szokowe

Opis produktu

Przeznaczeniem komór szokowego chłodzenia jest schładzanie produktów bezpośrednio po ich obróbce termicznej. Proces gwałtownego odbierania ciepła zapobiega rozwojowi bakterii i gwałtownemu odparowaniu wody. Dzięki temu wyroby zachowują kolor, smak, aromat i odpowiednią wilgotność.

W pełni zautomatyzowany proces szokowego chłodzenia zapewnia:

  • oszczędność wody w porównaniu do metod tradycyjnych,
  • redukcję miejsca magazynowego w skutek zmniejszenia czasu przechowywania,
  • mniejsze ubytki masowe w porówniu do metod konwencjonalnych,
  • oszczędność czasu, a co za tym idzie skrócenie czasu produkcji wyrobu.

Komory szokowego schładzania wyposażone są w wysokiej klasy sterownik mikroprocesorowy zapewniający pełną kontrolę nad przebiegiem procesu chłodzenia. Umożliwia to wykorzystanie czynników chłodzących w sposób optymalny do charakterystyki przebiegu procesu. Dodatkowo odpowiednia cyrkulacja powietrza w komorze zapewnia równomierny proces chłodzenia w całej objętości komory.

Sterownik mikroprocesorowy komory szokowego chłodzenia umożliwia rejestrację parametrów procesu chłodzenia oraz archiwizację z wykorzystaniem dodatkowego oprogramowania. Rejestracja i archiwizacja danych z procesu w pełni odpowiada standardom HACCP.

Komory szokowego chłodzenia produkowane są w wersji standardowej lub przelotowej, jedno lub wielowózkowej wyposażonej w chłodnice:

  • freonowe,
  • glikolowe,
  • amoniakalne.

 

Produkt w kategoriach: WĘDZENIE

Producent: REX-POL SP. Z O.O.

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.