środa, 19 czerwiec 2024

Folia barierowa termokurczliwa typu FLO21-VC oraz FLO-21 HB

folia-img1
??? zł

Opis produktu

Wielowarstwowa termokurczliwa folia MERCUR - KREHALON FLO21-VC (Vacuum Shrink) oraz FLO21-HB (High Barrier) przeznaczona jest do użycia w wysokowydajnych maszynach pakujących w próżni, do pakowania świeżego mięsa produktów mięsnych, serów, ryb, drobiu i dziczyzny. Folia powstała przy użyciu opatentowanej nowoczesnej technologii, pozwalającej na jednoczesne połączenie wysokiej barierowości dla dwutlenku węgla i tlenu oraz pary wodnej (folia zachowuje próżnię lub właściwą atmosferę gazową, równocześnie nie dopuszcza do utraty wilgoci produktu), a także wysokiej kurczliwości, doskonałej spawalności przy niskich temperaturach i ciśnieniu oraz możliwością obróbki maszynowej.

Folia FLO21-HB w odróżnieniu od FLO21-VC posiada dodatkowo super wysoką barierowość dla gazów.
Folia posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne, wysoką wytrzymałość na zerwanie. Znakomita przezroczystość i połysk folii pozwalające na klarowne oglądanie produktu, niczym poprzez szybę.

 

Dane techniczne

Dostępne szerokości: od 100 [mm] do 980 [mm] (w odstępach co 5 [mm]).
Typy grubości: Nr 3 – 30 my, Nr 4 – 40 my, Nr 5 – 50 my, Nr 9– 90 my.

Jest przyjazna dla środowiska – niewielka grubość folii powoduje redukcje odpadów powstałych z opakowań, produkt nie zawiera chloru.
Dostępna jest jako przezroczysty materiał w roli nawinięty w ilości 1500 mb na rdzeń o średnicy 76mm lub 152mm (w zależności od maszyny pakującej). Folia dostępna jest również w kolorze.

Wskazane warunki przechowywania i stosowania:

  • Zalecana temperatura kurczenia w tunelu z gorącym powietrzem: 200°C / max 5 sec, przy natryskach z gorąca wodą lub kąpielach zanurzających: 95°C / max 3 sec.
  • Optymalna temperatura przechowywania: 20-25°C przy wilgotności względnej 50%-60%. Temperatura nie powinna przekraczać 30°C. Nie należy składować w miejscu nasłonecznionym, obok grzejników, promienników, kotłów.
  • Najlepszym zabezpieczeniem jest stosowanie oryginalnych opakowań z folii ochronnej.
  • Folia dostarczana jest na paletach - każdorazowa ilość rolek na pecie uzależniona jest od szerokości folii.
  • Stosować zasadę: „pierwszy na wejściu – pierwszy na wyjściu".

 

Słowa kluczowe
Produkt w kategoriach: PAKOWANIE I OPAKOWANIA

Producent:

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Zapis na newsletter

Zgadzam się na Warunki korzystania

Please publish modules in offcanvas position.