wtorek, 13 kwiecień 2021
jakub
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:17

Sukcesy polskich producentów jaj

To dzięki wieloletnim wysiłkom krajowych producentów jaj spożywczych konsumenci w Polsce mają gwarancję, że jeśli zdecydują się na jaja z nadzorowanych ferm, to kupią  żywność bezpieczną, o wysokiej jakości odżywczej.

W Niemczech w notowaniach VEZG w dniu 31/03/2021 cena tuczników została utrzymana na poziomie 1,50 €/kg (wbc) już po raz trzeci z rzędu. W wielu krajach unijnych również zaznaczył się wybrany trend boczny cen skupu żywca wieprzowego. Wyjątek stanowi Hiszpania, w której ceny rosną z tygodnia na tydzień.

poniedziałek, 05 kwiecień 2021 06:13

Rozwój rynku mięsa drobiowego w Polsce

W skali światowej odnotowuje się ogromny rozwój przetwórstwa drobiowego. W ostatnich latach również i polski rynek odznaczył się dynamicznym wzrostem produkcji i konsumpcji mięsa drobiowego.

niedziela, 04 kwiecień 2021 07:55

Wymagania dla maszyn i urządzeń technicznych

Wszystkie maszyny produkcyjne oraz ich zespoły (ciągi technologiczne), które zostają wprowadzone do obrotu lub użytkowania po raz pierwszy w Unii Europejskiej, muszą spełniać tak zwane zasadnicze wymagania bezpieczeństwa.

Miniony rok w firmie TORPOL upłynął pod znakiem okrągłego Jubileuszu 30-lecia działalności spółki oraz rozpoczęcia produkcji worków papierowych w nowym zakładzie produkcji opakowań w Szczuczynie, na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Środki przeciwbakteryjne, a w tym antybiotyki, są niezbędne w leczeniu wielu chorób u ludzi i zwierząt. Jednak obecność pozostałości substancji o działaniu antybakteryjnym w żywności, w tym w mleku, niesie negatywne następstwa zdrowotne, a pośrednio i ekonomiczne.

Zmniejszona podaż żywca wieprzowego spotkała się ze wzrostem zainteresowania i popytu na wieprzowinę na rynkach wielu krajów europejskich.

Globalna sytuacja klimatyczna oraz zmniejszanie się zasobów naturalnych powoduje, że coraz bardziej istotne staje się stosowanie rozwiązań i technologii, które w sposób skuteczny, ale przede wszystkim przyjazny dla środowiska i ekonomiczny pozwolą na oczyszczenie wody, ścieków czy odzysk i odnowę wody.

Strona 1 z 48

Najlepsi dostawcy i producenci maszyn, przypraw, chemii przemysłowej i opakowań zamieszczają swoje reklamy na naszych łamach. Firma WOMAT zajmuje się również kompleksową obsługą medialną i reklamową podmiotów gospodarczych. Zapewniamy wykonanie zlecenia - od projektu do ostatecznej realizacji.

Newsletter

Najważniejsze informacje Cie nie ominą...

Nie spamujemy, też nie lubimy spamu....

Please publish modules in offcanvas position.